Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nulti dan Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sanya
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam neki "sera" savetnik za ishranu riba i tu sam prvi put procitala da, citiram: "Jedan dan u nedelji nemojte hraniti ribe. Na taj nacin ribe ce se resiti otpada iz organizma jer ce biti aktivnije u potrazi za hranom."

Kasnije sam negde na netu procitala koliko je opasno za akvarijumske ribe da preterano jedu- jer u prirodi ribe retko dolaze do hrane- i tu sam ponovo videla ovaj savet. Tu sam procitala da se ovo zove "nulti dan".

Zanima me sta vi mislite o ovome, da li to primenjujete?

Koliko to moze biti stetno za skotne zivorotke? Kako li moze uticati na nihovu "trudnocu" ili nema znacajnijeg uticaja?

Ja sam ne znajuci da mi je molly skotna primenjivala ovo pravilo i nije imala nikakvih problema osim (mada sam mozda kasno primetila da se koti-pa su pojedeni od strane drugih riba) nije bilo bas puno malaca koliko bi moglo da bude...

pozdrav!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja to primenjujem od kada sam poceo da se bavim akvaristikom i nema nikakvih problema, sama si objasnila (sto si procitala) zasto je to dobro, a dobro je i meni da odmorim jedan dan od pripreme hrane,seckanja, ispiranja, muckanja itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje primenjujem Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poznato je da nasi ljubimci mogu da izdrze i vise dana bez hrane, tako da taj jedan dan zapravo nije nista.
U svakom slucaju dobro dodje i njima taj "strogi post" od jednog dana ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 19, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja primenjujem, ali zato sto nekad zaboravim da ih nahranim. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Dec 21, 2010 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi ako ribice mogu da ne jedu jedno 7 dana i da istenu zive onda mogu da nejedu 1 dan a i valja tako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 21, 2010 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene se pokazalo da je svakodnevno hranjenje 2 puta više nego pogubno!! Akvarijum se prlja neviđenom brzinom, alge se razmnožavaju kao lude, umalo da izgubim sve ribice zbog povišenih nitrita.. od kako ih hranim 1 dnevno i preskačem po jedan dan nedeljno, čistači su počeli da čiste dno, algari da jedu alge.... akvarijum se oporavio, tako da je nulti dan izgleda neophodan!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosc89
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 28
Lokacija: Beograd, Krusevac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, potreban mi je jedan savet... Za praznike idem kuci i stan ce mi ostati prazan tako da niko nece moci da mi hrani ribice. Koliko one mogu da ostanu bez hrane i znate li neko resenje za ovo? da li postoji neka hrana koju mogu staviti u akvarijum i da traje duze ili mozda neka automatska hranilica? Ja sigurno 10 dana necu biti tu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nulti dan i ja primenjujem pogotovu od kako su mi se prenamnozili puzevi, tako da su se sada puzevi proredili taman koliko treba a i ribice su aktivnije i ima manje bolesnih ribica.

Milosc89
postoji hrana koja se lepi na staklo ali ona moze da zagadi vodu, takodje postoje i automatske hranilice da se kupe ali mislim da nisu bas jeftine. Pogledaj u Uradi sam ima nekih predloga o automatskim hranilicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Milosc89

Uzivaj u praznicima i ne misli na ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@milosc89

http://www.akvarijum-centar.co.....e.tpl.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja jos to nisam primenio ali cu to uskoro primeniti.
japankami je uginula zbog prejedanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najverovatnije nije uginula. Cuo sam da mogu da se "umrtve" od prejedanja ali da se zapravo kasnije posle odredjenog vremena povrate i normalno ponasaju. Takvih primera ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja je bila kao mrtva dva sata i ja sam je posle bacio.
nisam mogao to da gledam.
mozda se i stvarno umrtvila ali sad je kasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License