Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podloga od kvarcnog peska Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Ne treba ti sljunak ispod hranljive podloge.
Granulacija ~3mm je korektna.
Ako mislis da pH vode drzis stabilan sa pH+ i pH- preparatima, nadam se da si svestan da to zahteva konstantan nadzor, odnosno precizno merenje vise puta u toku dana?


Dakle smao treset da stavim i preko pesak?
Kako drugacije da drzim pH stabilan bez svakodnevnog jarcanja, nesto sto bi recimo zahtevalo nedeljnu paznju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 8:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacivanjem mangorovog panja , ja sam obezbedio stabilan ph u akvarijumu. Konstantno je 6.2ph ma koliko puta da ga merim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa imam mangrov panj ali nije veliki, mislim u odnosu na akvarijum, ima možda 15cm i možd nekih 7 u širini...ništa posebno.
Jel iskuvavam mangrov panj pre ubacivanja_
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno ovo ti tekst od nikoura pa procitaj
http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milosbgd ::
naravno ovo ti tekst od nikoura pa procitaj
http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html


Pa pazi miloše, ja sam ovo već pročitao ali ovo je za čokot, ja sam kupio mangrov panj, predpostavljam da je dezinfikovan, suv je sigurno, ne verujem da treba da ga ljuštim. verujem da trebam samo da ga iskuvam, ali ne znam da li su saveti isti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Post izmenio :: nikouro
Zabrana kopiranja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno Miloše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je verovatnoca da ce od dole navedenih biljaka,bilo koja da se primi u samom kvarcnom pesku (povecih granulica mislim 3-5mm) . Ne bih da rizikujem onda pa da ubacujem zemlju za cvece ako vec ona moze da napravi neke problemcice,jer s obzirom da nemam ni testere za ph i ostale vrednosti u aq. ko zna kakvo bih sr.nj. napravio Smile
P.S. Da samo jos kazem,meni nije bitno da te biljke ne znam kako bujaju i rastu bas brzo i Bog zna koliko veliko,bitno mi je samo da budu zdrave Smile

Bacopa australis 5 komada
Ludwigia repens 3 komada
Hygrophila Polysperma - 5 komada
Hygrophila corymbosa-1 komad
ROTALA SP. 'GREEN' 3 kom[/quote]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da jos jedno pitanje,kolika je verovatnoca da ce Japanka odoleti biljkama,tj.da ih nece grickati :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posadi pa vidi... nekome biljke koje se lako uzgajaju ne napreduju ni sa podlogom, a nekom se i mnogo zahtevnije biljke prime... japanke vole ispašu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milosbgd ::
Ubacivanjem mangorovog panja , ja sam obezbedio stabilan ph u akvarijumu. Konstantno je 6.2ph ma koliko puta da ga merim


Ne moze biti, ni u kom slucaju!
U aq gde se vrsi doziranje CO2 putem uredjaja koji kosta par stotina evra i u aq gde se pH meri preciznim elektronskim pH-metrom pH nije stabilna vec sam gledao svojim ocima kako varira iz sekunde u sekundu ali bukvalno!! Ako imamo Bgd cesmusu i samo panj ili treset ili pH minus i plus buckurise sanse nema da ce biti stabilan pH. Gospodo, nemojmo se zavaravati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da nastavim tamo gde je kolega stao .... a nadam se da mi nece zameriti Smile
Nemojte da vas pH faktor toliko muci i brine. Ako obezbedite optimalne uslove u akvarijumu i ako ispostujete osnovne potrebe akvarijuma, sve ce doci na svoje mesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazite ljudi, kada sam se pre par godina bavio akvaristikom i uzgojem baš aktivno ja nikada nisam ni izmerio pH a svo bilje je bujalo i ludelo od pelcera...imao sam samo treset koju sam čak posle nekog vremena i izvadio (posle recimo 6 meseci) a bilje je i dalje ludelo. Vodu sam koristio 70-75% česmušu ostajalu 24 časa, a nekada čak ni tu ostajalu...i 25-30% destilovanu vodu (koju možete kupiti bilo gde).
Ali od kako sam došao na forum, primetio sam da se najviše priča o hemiji, pa sam se malo uplšaio, mislio sam možda sam onda imao ludu sreću a sada će sve da mi propadne. Zato tražim savete.
Na koje to optimalne uslove misliš nikouro?
(nemoj me pogrešno shvatiti, ali ne znam šta sve podrazumevaš pod optimalnim uslovima)



edit by: sale75bgd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista ti nece propasti, ne opterecuj se hemijom to je moj savet. Evo npr.: http://www.akvarijum.org/forum.....ena%20vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;ako je voda spremljena za ljude stobi mi je kvarili za ribice samo za ribe koje zive u mekoj vodi treba je samo omeksati i nisra od preparata ne kvarite vodu djabe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License