Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kapitalizam Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam danas neku emisiju na Travel chanelu ( Nomad lands ), uglavnom radi se o tome da je covek putovao po brazilu i belezio cime se sve bave ljudi koji tamo zive naravno da bi preziveli, bilo je tu ispiraca zlata...... da skratim, jedna porodica koja zivi na samoj obali Amazona bavi se lovom egzoticnih ( akvarijumskih )ribica. Ono sto je interesantno u ovoj prici je to sto za 1000 ulovljenih ribica dobijaju 10 reala ili 4.47 evra ili po danasnjem kursu 468.794 RSD. Ako je prevod bio dobar pominjali su neonke, kardinale, tetre i jos neke zaboravih imena. Pa sad vidite koliko tu posrednika ima i ko se sve ugradjuje dok ribe stignu do nas, i naravno najmanje zarade oni koji bi trebalo najvise da zaradjuju tj. porodica koja od toga prezivljava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 6:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne punih 500 dindzi za 1000 ribica Shocked pa ljudi zive od toga, a ovi iz pet shopa 70-250 din. po ribi. Najvise zaradjuju oni koji kupuju od ovih ljudi ... ne cene tudj rad uopste... da vidim ljih da jure ribice po Amazonu. Krivo mi je sto nisam gledao emisiju. Znima me da li su mozda rekli koliko oni uhvate ribica na dan Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao je da mu se isplati ako uhvati 10 000 - 15 000 ribica nedeljno.
Evo link pa pogledaj mozda negde moze da se nadje emisija.
http://www.travelchannel.co.uk.....mp;ID=1413
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VooDoo
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2010
Poruke: 39
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

:O haos, znaci od njih covek kupi hiljadu komada i posle dve ribice mu isplate ostalih 998 ribica su cista zarada...lepo je to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je uvek tako i morate se pomiriti sa tim... Bilo je i na nasim vestima da kinezi proizvode nike patike za 1e one kao maxerice sto su kod nas "popularne"... strasno, tako je i sa ribicama i sa opremom, uglavnom je tako sa svacim !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biznis kao i svaki drugi. U ovom našem "napuklom" materijalnom svetu sve se radi zbog parčeta papira sa masonskim obeležjima, a zarada je uglavnom obrnuto srazmerna trudu i zalaganju što se vidi i iz ovog primera. Negde duboko u sebi verujem (i nadam se) da će brzo doći kraj našminkanog robovlasničkog društva u kome živimo.

Tim vrednim i poštenim Amazoncima kada bi rekli da neko zaradjuje na jednu ribu koliko oni na 500 kom. a da nije pokvasio ni vrhove prstiju -ne bi verovali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako prolaze domaci odgajivači?
Ovi samo love ribu i takvu je odmah transportuju (ako sam dobro razumeo).
Odgajivač mora da izmresti ribu,hrani par meseci,radi oko akvarijuma,placa struju,vodu,hranu...i posle ribu proda za 10,15 ili 20 dinara.
Posle nakupac jednom nahrani tu istu ribicu i proda je dalje za naj manje 50% zarade,a ako je proda na malo zarada je visestruka.
I gde je tu racunica odgajivaca?
Posle se cudimo kada u radnji nailazimo na felericne,bolesne,izgladnele...ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemus ima pravo. Bogami i meni kad nose ribice ondak je uglavnom cena 10 din kom kad sve sracunam mozda sam pokrio sto sam ulozio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu ste u pravu, vecina nasih odgajivaca prolazi dosta lose obzirom na ulozeni trud, vreme, novac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sto sam napisao je iz licnog iskustva,zbog svega toga i ne mrestim vise ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License