Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koju da stavim u 20l i u kamen Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Balwan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Dec 2010
Poruke: 9
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima! Nov sam ovde pa da priupitam par stvari.
Naime, postavio sam akvarijum 20l, neki fabrički sa pumpom i filterom. Filter sam stavio sunđer-aktivni ugalj-sunđer. Takođe sam stavio i grejač i podesio na 24. Termometar vode je uvek oko 25C. Postavio sam i vazdušnu pumpu.
Dno sam stavio kamenčiće i ponešto malo većih kamenja koje sam doneo sa mora.

Na osnovu slike, da li ima smisla staviti neku biljku i koja može da opstane u šljunku bez nekog preteranog đubrenja i pored molly.
Lično bih hteo da stavim malo veći kamen sa prolazom, kao skrovište i biljku na njega ili pored.


Hvala svima.

edit by: sale75bgd (fotke moraju biti u rez. 640x480)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 9:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes anubiju da vezes na kamen ona ti nije mnogo zahtevna, a osvetljenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balwan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Dec 2010
Poruke: 9
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U poklopcu je sijalica, izgleda kao ona štedljiva, nisam video koliko vati.
Pošto mi taj poklopac nije praktičan, možda ću ga malo prepraviti i za neonku. Inače je ceo akvarijum širine oko 40cm pa ne znam da li i može neka neonka da se uglavi i kako. Svetlo držim upaljeno koliko je dan, oko 21h gasim i na spavanje svi Smile.

Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ti je najbolje da se predstavis u temi Akvarijumi i postavis sliku celog akvarijuma pa ce ljudima biti lakse da ti pomognu.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogedaj koliko je vati to je jako bitna stavka. Savet: izbaci koral jer je ovo slatkovodni akvarijum. Anubije imas u svakom pet shop-u mozes da je vezes za taj kamen koji hoces da stavis tarzi slabo/srednje svetlo. Eto ja imam 2 anubije jedna je u senci jedna nije mnogo bolje rste ona sto je u senci nego ona sto nije i anubija koja je na jakom svetlu hoce da pocne da savija listove. Mada koliko vidim osvetljenje i nija bas nesto, jer nije aq ceo osvetljen .........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 28, 2010 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom da je akvarijum manji od biljaka mogu da predlozim anubije i neku nizu kriptu, na primer afinis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje stavi criptokorinu nego anubiju...anubija raste sporo kao smrt!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Dec 29, 2010 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aq. 20 l , mozda i bolje da raste sporije, mada kod mene anubija raste ko luda a kriptokorina nesto zaostaje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balwan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Dec 2010
Poruke: 9
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekam da zasad rešim osvetljenje.
Sijalica koju imam je 11W max, tako piše, pretpostavljam da je to malo. Videću da malo prekrojim poklopac i stavim neonku, delimično i zbog grejanja, poklopac se poprilično ugreje od ove sijalice tako da leti može da bude i čorbe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License