Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Trihogastera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milosc89
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 28
Lokacija: Beograd, Krusevac

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hitno mi treba savet. Imam zenku trihogastera koja je izgleda puna ikre (bas je debela i naduvena), ali problem je sto ne znam sta dalje. Procitah da treba da odvojim muzijaka u poseban akvarijum, medjutim ja ne mogu ni da prepoznam ko je muzijak...po svemu sto sam citao meni deluje kao da imam samo zenke, iako samo ova jedna ima stomak...sta se desi ako zenka ne baci ikru? Da li moze da ugine?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 3:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milosc89
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 28
Lokacija: Beograd, Krusevac

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada su poceli bas da se jure i izvode one njihove rituale...sta da im radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav; za mrest trihogastera treba velik aka plitak,oni se mreste u plitroj vodi do 15cm,jer trihogaster izbaci oko1000komada malih...mrest triho gastera ako imate ak duzina70 dubina25 i sirina50cm.,pripremite vodu nek ostoji jedno dva dana da izadje hlor ako imas treseta skuvajte caj od treseta dabi zakiselijo vodu jer oni se mreste u kiseloj vodi i ph7-8gh15-20 nasa graska je super za njih.sve to tako uradi i dubina je 15cm ne dublje vode, grejac podesi na28-30c.stavi samo povrsinske trave a za filter sad ne treba za 21dan ...ubaci muzjaka prvo ako pocne da pravi penu ti ubaci i zenku i ako u peni vidis ikru ti polako izvadi zenku iz ak a muzjak nagleda ikru kad si izvadijo zenku uzmi saporeks i sipaj u ak da zastitis ikrumalci se izlezu posle24h ne hrani ih odma mozes daih zahranis sa kuvanim zumancetom a stavi artemiju ona je super za malce,muzjaka mozes odmah da ga izvadis od malaca posle uzmi ak pokri sa nekim staklom do 21dan tad ukljucujes filtere.za njih ima ceo dan dase pise...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li Trihogasteri dobiju tamniju boju pred mrijest??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Čet Dec 30, 2010 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav;trihogasteri menjaju boju kad se mrestu dobijaju jece boje a i pravi penu u travi toje lepo gledati.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 6:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da mi je uspeo mrest trihogastera.. Primetio sam mužjaka i ženku u "zagrljaju" ispod gnezda i ženka se okrenula ka gnezdu ali nisam video ikru pa me interesuje da li ima i "lažnih polaganja ili je ikra toliko sitna da ju ne vidim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
efi
Akvarista



Registrovan: 19 Apr 2011
Poruke: 46
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slike gnezda sa ikrom iz mog drugog uspesnog mresta....
Image

Prvi put uopste nisam primetio zuckastu ikru kao sto se ovde dobro vidi ispod pene, cak sta vise, imao sam peh pa mi je upao poklopac stakleni u akvarijum i ipak su se malci izlegli...sada se vesele i lepo napreduju, vecina je vec spremna za prodaju....

u drugom mrestu imam 10-15x vise malaca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li si odmah primetio žućkastu ikru ili posle nekog vremena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
efi
Akvarista



Registrovan: 19 Apr 2011
Poruke: 46
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle nekog vremena, iskreno ja ih ni prvi ni drugi put nisam uhvatio u zagrljaju, jedan dan je gnezdo bilo prazno, sutradan puno (ili uvece, ne secam se tacno)
slobodno ostavi oboje dok ne primetis ikru ili male kako plivaju, muzjak uglavnom nece dati zenki da im pridje, saterace je u cosak neki...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 05, 2011 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno, izvadio sam ženku jer je urniše! Valjda ima nešto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
efi
Akvarista



Registrovan: 19 Apr 2011
Poruke: 46
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 19, 2011 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li nesto ili si je prerano izvadio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 19, 2011 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desio mi se peh.. Puklo mi je dno akvarijuma jer ga nisam držao na ravnoj podlozi... Što bi rekli, više sreće sledeći put! Kad uhvatim malo vremena i izlepim akvarijum pokušaću ponovo! Malo je teško s obzirom na vrućine podesiti sve što je potrebno za mrest ali sigurno ću ponovo pokušati!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2011 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitao sam par akvarista kako da napravim vodu za mrest trihogastera.Jedan je rekao da stavim dve kasike soli na 7 dl vode,jedan je rekao da vodu ne diram a jedan clan sa ovog foruma mi je napisao kako da pripremim vodu sa cajem od treseta.Sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Avg 31, 2011 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj pa ces videti koji tebi odgovara najvise, kod mene je najbolje funkcionisalo ako ne diram nista oko vode, cim pametujem odmah pokolj i ide u statistiku Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License