Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa braon algom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum-centar.com/
evo linka nazovi pa pitaj dal imaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 6:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 25, 2010 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam da li ima sijamaca u zemunu, ali znam da imaju otocinkluse koji su odlicni algari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodao sam jos dva sijamca.U pet shop-ovima nema easycarbo. Danas pravim DIY co2 ( jer moj ujka nece skoro Laughing ). Videcemo kako ce biti. Danas sam menjao 1/2 vode odsekao listove koji su mnogo zarazeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Ned Dec 26, 2010 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadam se da ces primetiti razliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deki76




Registrovan: 03 Sep 2010
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Jan 01, 2011 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo na slici je LISICA i nije isto što i sijamski algar, imao sam i jedne i druge mada su mi sijamci uginuli i to iz neutvrđenih razloga. Sijalsmi algari imaju šire telo u odnosu na lisice. I da sijamce imate u zemunu u akvarijum centru a lisice ima u pet centru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Jan 02, 2011 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na slici je sijamski algar. Prepoznaje se tako :
dejasoko ::
Da bas takvog. oni to u radnji prodaju kao lisicu. MIslim da je sijamac jer on ima crnu liniju koja prelazi na repno peraje, istanjuje se pri kraju peraja, i peraja nemaju nikakav pigment tako sam citao.
Upravu si da je lisica tanja, ali ovo je sijamaski algar evo malo bolje objasnjenje kroz slike:
Sijamski algar

Image
Lisica
Image
Takozvani lazni algar koga njcesce mesaju sa sijamcem
Image
Inace u pet shopovima rade toliko nestrucni ljudi da su mi rekli da je barbus jedan od tetri (verovatno zbog onog TETRAzona)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 02, 2011 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi na slici nije nikakva lisica, već CSA- Crossocheilus siamensis-kod nas Sijamski algar.
Drugi na slici je FlyingFox-Leteća lisica, ili Epalzeorhynchus kalopeterus.
Treći na slici Garra taeniata-Cambodgiensis, False siamensis, lažni sijamac.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 02, 2011 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naziv ribe je iznad slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste iznad, moj post su samo korektni nazivi ovih riba, koje bi i svaki iole zainteresovani prodavac trebalo da zna, a u Hobiakvatistici da se koriste. Da to svi primenjuju, ne bi moglo svašta da se uvaljuje kupcima. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krcko hvala na dopuni... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da takvi prodavci osim u par radnji u srbiji ne postoje, i nije problem ako neznaju ali je problem sto nece da nauce i da prihvate savet. Nedavno sam u lokalnom pet sopu kupovao " lisice " koje su u stvari sijamski algari, nije mi bilo tesko i da odstampam ovu fotografiju da bi dokazao koje su to ribe, medjutim nijoj je gazda rekao rekao da je to leteca lisica i tacka. Mogao je da kaze i da je to zirafa, neznam da li bi i tada ostala tvrdoglava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da kazem da su se alge maltene skroz izgubile na mahovini a sada su pocele da se gube i na bilju......Biljke lepo rastu, razvija se....Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License