Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako protiv kamenca?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja isto ziletom i toplom vodom vrlo uspesno skidam kamenac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 7:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve žice, kakve šmirgle? Pa to će da izgrebe staklo!!!!!
SIrćetom natopiš sunđer i izribaš akvarijum. Ostaviš deset minuta i ponoviš, ispereš vodom i gotovo. Sirće je najbezbednije sredstvo od svih nabrojanih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slazem se...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Uto Nov 23, 2010 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uspeo sam perfektno da ocistim kamenac sonom kiselinom i sundjerom da skinem i posle toga sam 20 minuta ispirao vreom vodom aq. i lepo obrisao i ostavicu ga do sutra i sutra jos jendo pranje i mislim da je dosta????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno, nista vise ne treba... Samo kasnije lepo cikliraj akvarijum. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi uzmete sirce i neku prskalicu isprskate po kamencu ostavite da malo odstoji uzmete sundjer onu zelenu stranu i odstranite kamenac, mozete i ziletom ali pazite pri rukovanju i na kraju samo isprati jeftino lako i brzo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Priznajem da nikada nisam probao, uvek do sada sam uzimao razne hemikalije ali sirce i zilet, sama topla voda i zilet mi ne deluje toliko efikasno, ali videcemo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

napunis akvarijum sonom kiselinom ostavis 10 minuta da odstoji i samo isperes ne moras da trljas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

garda011 ::
napunis akvarijum sonom kiselinom ostavis 10 minuta da odstoji i samo isperes ne moras da trljas


Posle ovoga ribe crkavaju 100%...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gospodo hemicari, mekana zica za sudove vam nece izgrebati staklo. Svoje aq cistim iskljucivo sa njom, i mogu vam reci da je nikada necu menjati ni za sta! Ali mora biti ona najfinija mekana zica za sudove. U kombinaciji sa mlakom vodom se odlicno pokazala!
P.S. Kratos, samo napred guraj, i ne okreci se sine Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

garda011, koliko to kiseline treba da kupiš da bi tako oprao akvarijum? Strašno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste tako Sale, sve je tako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Sre Nov 24, 2010 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hmmm treba ti za svaki akvarijum od 100 litara maksimum 1 decilitar sone kiseline i to se koristi svuda
kod mene ne crkavaju ribe a pokupio sam tu foru od matorih akvarista i nije losa
jedan litar kiseline traje i po godinu dana ne skidas kamenac svaki dan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao neiskusan akvarista a iskustan student tehnologije bih savetovao sirćetnu kiselinu.
Domestos i slične preparate izbegavati jer se može desiti da delimično nagrizu površinsku strukturu silikona i uvuku se malo u nju, tako da...

Naravno, posle bilo kakvog tretiranja, doooobro isprati akvarijum! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VooDoo
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2010
Poruke: 39
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jan 03, 2011 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^^^^
ozive' ti temu Laughing

postarsd ::
Nikako nemoj zicom!jer ces da izgrebes akvarijum


ja zicom za sudove cistim kamenac sa stakla vec 10 godina i nikad mi se staklo nije izgrebalo... domestos, sonu kiselinu ne bih nikako koristio jer ces je tesko isprati a i plasim se da bi imalo veselog efekta i na silikon.... sve u svemu samo zicom za sudove lagano krenes i skinuce se a inace mozes i da uzmes obican sundjer, stavis direktno kuhinjsku na njega i tako trljas pa kad vidis da soli vise nema opet stavis direktno i opet u krug, pa onda ako ti ostane jos ponegde malo kamenca skini sa zicom, eto pa ti sad probavaj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License