Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Easy-Life Ferro Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na pakovanju pise:
10ml Ferro na 1000L pojacava Fe koncentraciju na 0.5mg/L.
Posto sam totalni pocetnik sa djubrenjem biljnih akvarijuma zanima me da li je tih 0.5mg/L isto sto i 0.5ppm?
Buni me tih 1000L. Imam akvarijum od 130L i nisam siguran koliko ovog preparata treba da dodajem na nedeljnom nivou. Da li to znaci da ovog preparata treba da dodajem samo 1.3ml nedeljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 6:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, ali moj savet ti je da krenes sa pola doze prvih par nedelja ako ti akvarijum nije jako zasadjen sa biljkama, jer vrlo lako ako preteras sa gvozdjem ces imati problema sa algama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10ml na 100 l vode povecava koncentraciju za 0.5 mg/l. Tako pise na sajtu proizvodjaca. Ispod toga pise da je to preporucena nedeljna doza. Gde ti vide 1000 l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banjala
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 134
Lokacija: Beograd-Zarkovo

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusao sam da slikam telefonom uputstvo koje je na srpskom,a zalepljeno je sa strane na ambalazi, ali nista se ne vidi. Zato mi je i bilo cudno kada sam procitao 1000L, a poklopac koji sam dobio ima podeoke od po 5,10,20i 30ml. Nikako mi ta racunica od 1.3mg nije bila verovatna. Kazem vam da sam totalni pocetnik pa zato ovde proveravam sve nejasnoce. Jel 0.5mg/L isto sto i 0.5ppm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri na uputstvu koje je sa unutrasnje strane nalepnice pozadi, trebalo bi da se poklapa sa podacima na sajtu. Batali nasu deklaraciju.
U ovom slucaju smatraj da je to 0.5ppm ako ti tako vise odgovara za racun.
Kao sto je rekao kolega el_stupido gore, mozda za pocetak da krenes sa manjom dozom, npr. 2-3ml svaki drugi dan. Lakse ti je da u apoteci kupis spric nego da odmeravas onim poklopcem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sad kad razmislim (koristio sam ranije ferro) nesto se nesecam da je 1000L , kod easyja je sve na 100L mislim, nase deklaracije nevaljaju tako da bolje idi na sajt pa proveri, i obavezno pola doze za pocetak ako ti nije do algi Very Happy
Imas spric 3ml i kupi najduzu iglu (5cm od prilike) i nemoj da se iznenadis kad te cudno budu gledali u apoteci Very HappyVery HappyVery Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 10, 2011 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pakovanje ovog preparata od 250ml, donešenu iz zemlje proizvođača, nikada je nisam otvorio ni koristio, pa sada pogledah. Uputstvo za doziranje je na nekoliko jezika-sreća pa nema domaćeg uputstva i podaci koje je naveo Blue, tj. sa sajta su korektni. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Outstanding Ńasual Dating - Real-life... sanjdjordj Ribe 0 Čet Mar 07, 2024 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prime Ńasual Dating Real-life Girls goran012 Ribe 0 Sre Feb 21, 2024 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License