Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rasprsivac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me koje vi rasprsivace koristi te,da li je to neka DIY varijanta ili su kopovni u pitanju. Zeleo bih efekat sto sitnijih baloncica ali da budu sto duzi ( u smisli da pokriju sto veci deo pozadine akvarijuma ) . Evo postavicu vam sliku svog rasprsivaca kupljenog u pet shopu. On je ok po pitanju velicine mehurica,ali problem je u tome sto ne koristi ni 1/3 svoje povrsine,tj ne izbacuje svuda mehurice ( taj problem bih resio ako bih pumpu stavio da radi najjace,ali onda dobijem talase u akvarijumu ).
Image
Znaci ako imate neki predlog ne bitno da li je kupovni ili DIY varijanta u pitanju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 9:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko je rasprsivac napravljen/izliven/izradjen... Stagod od krupnijeg peska tj granulacije materijala mehurici ce bas tako kao sto si rekao biti krupni i ako stavis pumpu da radi slabije samo polovina "stapa" ce izbacivati mehurice, ukoliko pojacas pumpu kao sto si sam rekao dobices da ceo stap pusta mehurice ali opet krupni... Tako da jedini nacin da imas sitne mehurice je da nabavis rasprsivac koji je napravljen od najsitnijeg moguceg peska (sto ja u poslednje vreme nisam nigde video ali sam pre imao), takodje imas i crno savitljivo crevo, crne je boje i mozes da mu das oblik koji tebi odgovara, ispusta jako sitne mehurice. Ja ga imam i visak mi je jer je lagan pa pluta, a ako ga ukopas u podlogu da ne pluta mehurici se u podlozi skupljaju pa opet dobijas vece mehurice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moje iskustvo do sada kaze da svi ti jeftini rasprsivaci kineski nevaljaju ama bas nista, trenutno najbolji su tetrini rasprsivaci, daju fine mehurove i iskoristenost rasprsivaca je velika. Mozes sam da pravis rasprsivac, potreban ti je materijal koji se zove filc, od njih se sesiri oni starinski prave, sa takvim se dobijaju jos finiji mehuri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Jan 12, 2011 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko je misilo na ovaj rasprskivac , samo potvrdjujem da daje jako sitne mehurice a imas razne duzine tako da moze da ti pokrije celu zadnju stranu npr. ovaj je od 30cm imas i vise i do 90 cm.
http://www.akvarijum-centar.co.....e.tpl.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@dejasoko Hvala za sliku, mene je mrzelo da trazim. Sad Da znaju o cemu pricam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj savitljivi gumeni raspršivač daje izuzetan efekat sitnih balončića po celoj dužini. Imam jedan od 30cm i žao mi je što nisam kupio neki veći pa da pokrijem celu dužini akvarijuma. Tačno je da hoće da se izdigne iz podloge, jer je pun vazduha, ali i za to čika Aca ima lek. Niko ne spominje prilepke, one vakum gumice sa prstenom na kraju. E takve prilepke navučeš na ovaj raspršivač i zalepiš ih na dno akvarijuma. Preko toga prekriješ sve sa podlogom i neće da se podigne raspršivač iznad podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super. Aco moze slika,da vidimo kako to izgleda (ne mislim samo na tu vakum gumicu vec na celo rasprsivac) ? A reci te mi jos nesto,koliko taj gumeni rasprsivac od 30cm pravi vodu nemirnom jer meni je duzina akvarijuma 40cm.pa me interesuje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
VooDoo
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2010
Poruke: 39
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja koristim dva takva crna rasprsivaca sa leve i sa desne strane tako da zauzima skoro ceo zadnji zid akvarijuma i dobije se lep efekat, a podizanje se resi sa par "kamencica" Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Petsrdjan, to su sitni mehurici tako da ne talasa vodu skoro uopste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A javlja li se kamenac na toj strani akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve veze sada ima kamenac sa ovim? Kamenac ce se javljati sa bilo kojim rasprsivacem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
@Petsrdjan, to su sitni mehurici tako da ne talasa vodu skoro uopste...

E super,mozda cu i danas da odem da kupim jedan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada je reč o raspršivačima vazduha, samo je jedna varijanta u kojoj ga koristim neprekidno. To je akvarijum u kome je konstantna temperatura vode 29-30 C. Tu ga koristim isključivo zbog toga što su u akvarijumu stanovnici i Corydoras trilineatus, koji bi bez dodatnog prozračivanja-intenzivne razmene O2 teško podneli ovu temperaturu.
Biljni akvarijum u kome želimo i dovoljne koncentracije CO2 ili uvodimo CO2, raspršivač je apsolutno nepoželjan. Za sve akvarijume koje trenutno imam, osim navedenog- sa višom temperaturom - samo stoje kao mogućnost neophodne intervencije. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Riccolo
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2010
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde moze da se kupi onaj skroz dugacki koji ide uz zadnju ivicu akvarijuma i pravi efekat zavese na zadnje staklu od mehurica...


Ps:i ja sam samo cuo za to,nisam video...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš gore link na bernu. Akvarijum centar Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tetra APS 150, Eheim vazdusni rasprsi... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Sep 09, 2018 12:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tetra APS 150, Eheim vazdusni rasprsi... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 06, 2018 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cime zalepiti rasprsivac??? Tosa Ostala oprema 4 Čet Jul 25, 2013 8:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savitljivi rasprsivac Robby Ostala oprema 12 Pon Okt 22, 2012 8:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucan rasprsivac No 1 Ostala oprema 23 Sre Okt 17, 2012 3:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License