Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike vs puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 4:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se nekom desavalo da gupike tepaju puzeve?Meni svakog veceg puza ubiju za par dana.Redovno ih hranim tako da nisu gladne pa da moraju da jedu sta stignu.Inace jednoj se zaglavio puz u grlu,pa sam morao da je operisem Shocked Uzeo sam neku iglu sa tupim vrhom,valjda je za vunu,i isceprkao joj puza iz usta...GREAT SUCCESS sto bi rekao Borat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 4:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji su piževi u pitanju? Kod mene su malezijski puževi sa gupikama i nikad ih gupike nisu jele. Čak i one male pužiće, mladunce, što su sitni kao zrno peska, niko ne dira. Ti treba da patentiraš tvoje gupike, kao odlično sredstvo za smanjenje broja puževa u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Dec 31, 2010 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju su pond snails,oni obicni...Svaki put vadim prazne ljusture kada menjam vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da dodam jos jedno cudno ponasanje gupika.Od kada sam ubacio sijamske algare,videle gupike od njih pa pocele i one da cupkaju alge koje su do tada ignorisale. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje da su sijamci naucili od gupika kako se razmnozava. Smile
Da ne bude totalni off, zivorotke imaju obicaj da gricnu neku algu tu i tamo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zivorotke jedu alge. Gledao sam snimak iz divljine kako jato velifera pase neke cupave alge na ogromnoj steni.
Sto se tice puzeva, dok sam uzgajao gupike uvek sam imao dosta praznih ljustura u akvarijumu, moguce da su ih one pojele. Znam da su smarale amazonce, pokusavale da ih uhvate za antene i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
sanya
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni su barbusi ukokali dva amazonca i to veca...a za onu operaciju koju si izveo na ribici zaista ne znam sta bih ti rekla...svaka cast!!! Bravo
ja tako nesto ne znam da li bih uopste pokusala!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Operacija je uspela jer sam na vreme primetio problem,sto je bitno kod svih vrsta operacija. Very Happy Ribica je bila kilava jer nije mogla da dise normalno,a ostale su odmah pocele da joj grickaju rep.Oporavak je uspeo, repic i dalje nema donji cosak,ali i on raste polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License