Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ikra u zajednickom akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros sam u akvarijumu primetio neciju ikru. Ikra se nalazi na ludwigijinom listu. Od ribica imam corydoras palateuse, Gymnocorymbus ternetzi-cne tetre, Kardinali-Tanichthys albonubes,Hemigrammus gracilis, Paracheirodon alxelordi-kraljevska nenka, ancituse, skalre. Svi su se ponasali normalno u zadnje vreme osim crnih tetri koje su se jurile odnosno jurile su se dve a jedna je stojala po srani. Ikra je belicasta i ima je samo malo koliko sam uspeo da vidim. slika je losa jer se ikra nalazi u zadnjem delu akvarijuma.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 11:22 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nevidi se bash, ali... da je od skalara oni bi je cuvali do bezsvesti ili bar dok je ne pojedu kada zakljuce da nemogu da je sacuvaju... sve jedno stavi pola flasice plasticne od vode u aq ubaci unutra rasprsivac i pusti da duva pomalo da mesa vodu. ako imas pozeljna bi bila koja kap saporeksa, a zatim malo strpljenja i kada izadje videces sta je.
ako prodje tri dana a neizadje nista paleatusi su sigurno njima inkubacija traje od 6 do 7 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

coridoras ili cistac to je njihova ikra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe su normalno prolazile pored ikre i niko je nije ni primecivao, A sad kada sam usao u kucu vidim da je list cist kao suza. Pojele su ikru. Ali ipak ako jos neko moze da iznese svoje misljeje da znam koja riba mi se mresti pa da ih prebacim u drugi akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

corydorasi verovatno, ma za dvadesetak dana ce ponovo. uzmi mali aq, pola cesmovace preseci sa pola destilovane vode sa pumpe (za akomulator ili peglu...)
skini temperaturu na 20 stepeni i cekaj da padne kisa to jest vazdusni pritisak i eto ponovo ikre...
ubaci unutra neki filter sundjer i li korner i to je to...
proveri okolo po staklu verovatno ima jos...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je jos ikre na po nekom listu. Ok! ima dosta textova na netu pa sam poceo da citam. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License