Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 koje drvo moze u akvarijum? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
black_xs
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 09, 2010 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

resio sam da ubacim neki panj u akvarijum, ali nigde ne mogu da nadjem lep lozin panj. pa me zanima da li moze da se stavi neki drugi?? u dvoristu imam musmulu, grane su bas lepe, uvijaju se kao kod loze, da li ce skoditi ribama??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 09, 2010 1:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Čet Dec 09, 2010 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moj da ubacujes sve i svasta,u akvarijumu se obicno ubacuje mangrov panj, ili cokot ( vinova loza ), zato sto oni daju odredjenu kiselost vodi koja odgovara ribicama.
Skoro je neko ovde na forumu prodavao prelepe panjeve vinove loze za 400,500 dinara, u koliko imas mogucnosti mislim da je najbolja varijanta da nadjes tako i da kupis...
Ili ako bas hoces sam da pripremis neki panj, trazi vinovu lozu.
Ako te interesuje priprema panja od vinove loze evo ti link pa mozes da procitas kako se to radi :
http://www.akvarijum.org/forum.....ma%20panja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
veljasef
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 52
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 11, 2010 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja cu imati uskoro dosta takvih panjeva,bice skoro za dzabe,bicete obavesteni naravno kad bude''' Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pet Dec 24, 2010 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imas kod boze u zoloskom vrtu od loze ponjevi,,,za panj od loze treba skoro mesec dana daga lepo obradis ...a imaih mlogo lepih i mlogo su jevtini na odnos magro panja... ako ne nadjes javimise jacu upasti u neki vinograd pacu ti uzeti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje. Pre dok sam se bavio akvaristikom nikada nisam držao panj, sada sam opet oformio akvarijum i uzeo jedan mangrov panj. Pročitao sam sve o pripremi i sličnom ovde ALI ima nešto čudno, panj kao da je već pripremljen, potopio sam ga da prenoći pa danas da ga iskuvavam, nije ni malo promenio boju vode, tačnije jeste ali jedva, voda je onako prirodna, blago, blago žućkasta, moj druga kada ga je uzeo i kada ga je ostavio da prenoći sutra mu je voda bila braon isto kao i šerpa, meni za nijansu promenjena. Pa moje pitanje je da li je moguće da je već pripremljen i da će biti dovoljno da ga zbog bakterija jednom prokuvam i dosta, ili možda reaguje sa nečim kada ga ubacim u akv. pa mi urniše vodu???
Zaista sam zbunjen pa je svaka pomoć značajna!
Hvala u napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da te brine. Kao i u svemu tako i u panjevima postoje klase. Prokuvaj taj panj i izvrsi dezinfekciju panja pa ako potone ubaci ga u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma stavio sam ga u veliku šerpu i već tone...čak ni u šerpi ne isplivava!
Važi, hvala na savetu, nadam se samo da neću dobiti obojenu vodu. pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ako je dobijes nece stetiti ribama i biljkama u akvarijumu. Kako budes menjao vodu tako ce i tanin da se smanjuje i vremenom voda ce biti bistrija. Mislim, ako se desi to da ispusta tanin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma znam, nego sam ja perfekcionista, tačnije blago opsesivno kompulsivan, pa volim ili kristalnu vodu, ili tu blago, blago žućkastu koja je onako baš prirodna...ali iznad toga ništa, pa ću poludeti, znam da ne šteti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvih par meseci ne ocekuj kristalno cistu vodu u tom akvarijumu. Postoji ceo jedan proces koji treba da se odigra u akvarijumu a do stabilizacije " hemije" u njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se bliži kraj cikliranju, tačnije biće sutra, prekosutra...i voda mi je kristalna, zato se i dvoumim oko panja, mada je jako lep detalj!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kojom metodom to određuješ tako precizno kad će da se završi cikliranje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam ja rekao da tačno određujem??? Dao sam mu 4-5 dana odprilike...to je bilo pre 3 dana (sada 4) dakle večeras planiram da bude gotov ili sutra. Nema tu preciznosti. Ubacivao sam malo hrane za čistače što pomaže, imam bilja i ubacio sam nitrivek i easy life ffm ali u manjim količinama nego propisano, zato puštam par dana a ne za 24 časa (što inače može posle gorenavedenih).
To bi bilo to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cikliranje je prirodni proces, koji se zapravo nikad ne završava. To je proces kruženja materije u akvarijumu koji treba da funkcioniše kao mikroekosistem. Zato sam i postavio ovo pitanje jer se mnogi na forumu ubiše da odrede kada je to kraj cikliranja akvarijuma. Smem da potpišem, da cikliranje nema kraj. Postoji samo pogodan momenat kada je bezbedno ubaciti ribice u akvarijum, nakon aktiviranja procesa cikliranja, a kraja cikliranja nema.

Ribe stalno jedu i kake, u izmetu ima amonijaka, aminijak jedu bakterije koje ga razlažu na nitrate i nitrite, biljke troše nitrate i nitrite kao i ugljendioksid koji proizvede ribe. Bakterije se stalno razmnožavaju i umiru i sve tako u krug. Dakle kraja nema,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nemoj me pogrešno shvatiti, ali mislim da si malo pogrešio. Ja mislim da ljudi ovde pod rečju cikliranje misle smao na pripremu akvarijuma od njegovog formiranja, dakle prvih par dana, dok se ne stvore sve bakterije, ne ustali voda, itd. Dok to na šta ti misliš se zove krušenje materije i energije i to se osim u prirodi dešava i u akvarijumu kao kopiji prirode, automatski čim u njemu postoje određeni elementi i sam život. Gde god postoji život i čestice dolaziće do makar najprimitivnijeg kruženja istih. Dok sikliranje predpostavljam da više znači samo taj početni deo, taj razvoj...sve posle toga je klasično kruženje materije i energije u prirodi (tačnije tvom kućnom odsečku prirode).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License