Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ceskanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cao drugari....primetila sam da mi se gupike cesu.sta bi to moglo da znaci?nisam primetila nista nenormalno kod njih sem eto da se cesu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 1:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu ce je da je crevni parazit,al sacekajmo iskusnije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Manifestacija češkanja kod riba ukazuje na kožne parazite. Gde ste pronašli da to izazivaju crevni paraziti? Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U bojanovoj temi Crevni Parazit-http://www.akvarijum.org/forum/crevni-parazit-t593.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A znas li da ceskanje moze biti simptom i drugih bolesti. Mnoge bolesti kod riba imaju slicne simptome i ako niste sigurni u ono sto pisete, nemojte druge savetovati tek tako jer ce se desiti da cete nekom pogresnim savetom vise odmoci nego li pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je najbolje koristiti pretragu.
Ima spisak bolesti na jednoj temi, pa lepo onaj link na "online bolnici" i tamo vidis/procitas pa onda lepo nadjes lek.Ako i to ne pomogne ,onda na forumu lepo slike,pa ce neko znati da prepozna simptome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam primetila nista neobicno na ribicama.nema tufnica,paucine niti crvica.samo se ceskaju.trazila sam nesto o tome ali posto nema vidljivih promena na njima odlucila sam se da pisem ovde.mislila sam da je neko imao takav problem i da mi da neki koristan savet...hvala unapred...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjaj 1/3 vode na svaka 4-5 dana, i odrzavaj mehanicku filtraciju malo bolje tj cistiju. Sobzirom da nema nikakvih vidljivih znakova na ribi ove mere bi trebalo prevetnivno da deluju na moguce stvaranje parazita u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ti puno....nadam se da nije nista strasno......i nadam se da ce pomoci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Jan 15, 2011 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čećkanje kao simptom može da se javi kod velikog broja bolesti. Čak i prljava voda može da bude uzročnik ovakvog ponašanja. U najlakšoj varijanti češkanje se može zaustaviti i samom izmenom dela vode, a u najtežoj varijanti čak ni nema leka. Sve zavisi od etiologije. Češkanje samo po sebi nije bolest nego simptom, a kad znamo koja je boest u pitanju, onda tek možemo znati i da li ima leka i koji je lek. Ja bih lično krenuo od najlakše metode ka najtežoj. Prvo bih izmenio veći deo vode uz temeljno usisavanje podloge. Ako ovo ne bi pomoglo, pokušao bih sa ubacivanjem rastvorene kuhinjske soli u koncentraciji 1 supena kašika na 10 litara vode (pazi da li sve ribe podnose so). Ako ni ovo ne pomogne, onda bih ubacio nešto od lekova koji ubijaju parazite, pa tako sve redom dok ne nađem pravu metodu. Neki ljudi odmah ubace FMC i reše problem preko noći. Ovaj lek ubija i bakterije i gljivice i protozoe, pa gotovo uvek pomogne, ali ja ga izbegavam u širokom krugu jer u sebi sadrži formalin koji je kancerogen. Ranije sam koristio FMC dok sam bio mlađi, a u poslednje vreme, kako vidim da sve više ljudi umire od kancera, prosto se ježim od pomisli da se takvo đubre još uvek proizvodi i prodaje akvaristima koji to koriste u kućnim uslovima. Isparenja formalina u dnevnoj sobi ili predsoblju predstavljaju veliki rizik za ljude. Da se ja pitam, ja bih FMC zabranio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetima.menjam vodu i ne koristim lek jer nisam sigurna sta je u pitanju.ne bih da ih kljukam sa tim jer i sama ne pijem lekove dok ne saznam sta je uzrok.tako da ni sa ribicama ne postupam bez potvrde bolesti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceskanje od biljke - Nije Ich Sone_bg Bolest 16 Sub Avg 13, 2016 9:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ceskanje, ceskanje tusta Bolest 16 Čet Okt 13, 2011 2:27 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ceskanje od podlogu petsrdjan Bolest 6 Pet Apr 22, 2011 3:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ceskanje, bezanje na povrsinu i lezan... Mello Bolest 21 Sub Jan 22, 2011 2:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License