Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.google.com/imgres?i.....mp;bih=898
Jel' mozda slicno necemu ovakvom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 7:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A bre ljudi, pa niko jos nije zakljucio da je Braon alga u akvarijumu. Prepostavljamo da je ona... a da li je
???. Ja vidim sliku akvarijuma i nesto sareno po podlozi, bilju, pozadini.
Podloga : suvise nejasna da bih zakljucio da po njoj ima alge, a jos manje bih se usudio da zakljucim da je braon alga.
Bilje ... mozda truli, propada, nedostatak nekog makro ili mikro elementa .. ko zna ???
Pozadina .. mozda je tako odradjena sa tim detaljem u sredini .. bas smekerska "kafena" boja ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O.K. slazem se, vec sam naveo da su ovo pretpostavke i da ne mozemo zakljuciti bez jasnijih slika..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bjelos
Urednik
Urednik



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 148
Lokacija: NYC

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo, ne znam otkud ti ideja da zguras 4 zlatne ribice u 40l, ocigledno ti taj ko ti je prodao nije rekao koliko rastu i koliko prlaju vodu. Ta biljka koju imas, usteriana, mnogo raste u visinu i nije za tvoj akvarijum. Nabavi nesto sto je adekvatnije velicini tvog akvarijuma. On bi trebao da bude deo prirode.
Dalje, vetrenjaci i morskim skoljkama nije mesto u akvarijumu. Ubaci neki panj npr vinove loze, ruzin koren i sl. Blizina dnevnog svetla ce uvek izazvati problem sa algama. Ukoliko je kod tebe braon alga u pitanju kao sto mi se cini da jeste, mislim da je problem u detaljnom ribanju celog akvarijuma.
Ono sto mozes da uradis je sledece: sto cesce promene vode, da zasadis jos biljaka u akvarijum jer su biljke i alge konkurenti u ishrani i da uzmes nekog algara koji ce se malo pozabaviti algama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni problem sa algama resava jedna riba kao staklar je ali jede alge.....tako da sam iamo taj probelm ali mi ej ta riba resial sve muke.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cek, imas ribu koja jede sve alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sarah kay
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2010
Poruke: 13
Lokacija: NOVI SAD

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala mnogo ste mi pomogli čim dođem kući pojačaću protok vode na pumpi,a sutra ću da izbacim školjke i zamenim 15lvode.do kraja meseca ću uzeti grejač i jaču neonku.pošto je trenutno u akvarijumu samo jedna ribica čistač šta bi bilo zgodno da se ubaci u njega sa obzirom na veličinu i koje bilje.koje jačine grejač da uzmem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sarah kay
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2010
Poruke: 13
Lokacija: NOVI SAD

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li sa ribicama da sačekam dok se ne reši problem algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne zve....zelene alge....koja sam ja imao u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bjelos
Urednik
Urednik



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 148
Lokacija: NYC

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac od 50w ce odraditi posao. Prvo trebas da odlucis sta zelis da drzis u akvarijumu od riba. Mozes drzati neke manje ribe, zivorotke npr, koje su za pocetak bavljenja akvaristikom sasvim ok. Pretrazi malo bazu riba, vidi sta ti se dopada i sa cim moze da se drzi. Pre svake kupovine proveri dobro sta kupujes, tj kakve uslove zahteva ta riba. Pri tom mislim na litrazu akvarijuma, koliko raste riba, kom biotopu pripada i sa kojim drugim ribama je kompatibilna. Za to ce ti trebati malo vremena, ali je daleko bolja varijanta nego da slusas razne prodavce koji ne znaju ni sta prodaju (pa ti npr uvale pangaziusa kao akvarijumsku ribu cije filete mozes da kupis u radnjama). Takvih sam se prodavaca za sve ove godine bavljenja akvaristikom nagledala i previse. Nazalost....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak evo ti ovo :
http://www.akvarijum.org/forum.....-t264.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sarah kay
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2010
Poruke: 13
Lokacija: NOVI SAD

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mnogo hvala na svemu.razmišljam da skinem stenu i umesto nje da napravim zid od mahovine.vetrenjaču sam izbacila i školjke.napravila sam raspršivač od slamčice.o ostalom još uvek razmišljam.javljaću se kako šta budem nameštala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License