Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 staklo za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

planiram u nekoj buducnosti napravim veci akvarijum(jer sad imam od 50l) od 200l,dimenzija 100d x 50v x 40s jer sam se napalio na diskuse:) ali me interesuje koje staklo da uzmem,da li je dovoljna 8mm ili bih ipak morao da uzmem 10mm ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 3:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sasvim dovoljno 8mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i osmica ali ako imas love napravi ga ipak od 10mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ja zbog para i pitam dal moze 8mm,jer pretpostavljam da nije bas mala razlika u ceni izmedju 8-ice i 10-tke! ali dno cu sigurno da pravim od 10mm!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sam upravo hteo da ti predlozim. Pravi ga od osmice a dno od desetke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa tako cu i da uradim! jos samo da se informisem koja je cena stakla!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne trosis pare bez veze,ja ti predlazem da ti sve bude od 8mm sa ojacanjima dole i gore,nadji dobrog ili iskusnog majstora koji je vec lepio akvarijume i neces imati problema,ako ti neko lose zalepi akvarijum nevredi ti ni 20mm stakla. Ja imam akvarijum od 170l od 6mm i mirno spavam zato sto znam ko mi je lepio i nemam nikakvih problema vec 2 god.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za lepljenje nije problem,drug mi ima staklorezacku radnju a njegov cale je zalepio dosta akvarijuma! a u vezi tog ojacanja,koliko sam ja shvatio to je samousko staklo koje je zalepljeno po celoj duzini akvarijuma,ili je to nesto drugo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kum 1229
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2009
Poruke: 72
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To se lepi da akvarijum ne bi dobio stomak i naravno dodatno ocvrsti akvarijum. Ja sam ojacanja stavio i gore i dole. Iseces staklo duzine akvarijuma debljine iste sa kojom pravis akvarijum i da bude sirine od prilike 5cm. I sa gornje strane zalepis tako da ti pokrije stranice na coskovima tako i sa jedne i druge strane,neko radi drugacije ali moj predlog je ovaj. A donja ojacanja isto tako i sa jene i druge strane zalepis odseceno staklo mozes isto 5cm a moze i duze,samo sto moras da ga odseces krace da bi se uklopilo u unutrasnjos akvarijuma i onda si miran
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pon Mar 29, 2010 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa na to sam i mislio,usko staklo koje se po celoj duzini zalepi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
badboy87




Registrovan: 19 Jan 2011
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih otvarao novu temu, planiram akvarijum istih dimenzija kao i nenad_franc, ali su mi preporucili da ga pravim od laminiranog stakla (5+5mm). Da li da poslusam savet ili da uzmem ipak obicno float staklo od 10mm? Rekli su mi da je ovo laminirano 5+5mm jace od obicnog 10mm, istina ili samo obmana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Velika vecina akvarijuma se sastavlja od obicnog stakla. A sto se tice debljine :

Kum 1229 ::
Da ne trosis pare bez veze,ja ti predlazem da ti sve bude od 8mm sa ojacanjima dole i gore,nadji dobrog ili iskusnog majstora koji je vec lepio akvarijume i neces imati problema,ako ti neko lose zalepi akvarijum nevredi ti ni 20mm stakla. Ja imam akvarijum od 170l od 6mm i mirno spavam zato sto znam ko mi je lepio i nemam nikakvih problema vec 2 god.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License