Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Najnoviji malci gupike! :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kokoljo
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2010
Poruke: 21
Lokacija: Bitola Macedonia

PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam jedno bilje pluta po povrsini .. ali ima i jedan problem sa pumpom ne znam kako da ja postavim poradi o sto baca celo bilje po kraju od akvariuma .. ne znam kako da rasim taj problem ... hochu napravidi od pumpom nadvoresni kanister ali ne znam dali biche to uspesno .. :/ a akvarium je 50x30x30 a pumpa e Atman At-F101 ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 06, 2011 5:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je to bio problem u početku, pa mi je pumpa bacala sočivicu po celom akvarijumu. Na izlaz iz pumpe navuci parče creva. Crevo prilepiš pri vrhu zadnjeg stakla i prevučeš drugi kraj creva do drugog kraja akvarijuma, tako da voda prolazi kroz crevo i pada sa manje visine u akvarijum. Crevo možeš i da izbušiš malom burgijom od 2mm na svaki centimetar pa dobiješ efekat kiše koja pada po površini vode. Tako će voda biti mirnija i nema problema sa bacanjem površinskog bilja po celom akvarijumu. Mislim da ova pumpa može uspešno da opslužuje spoljašnji stakleni filter, ali ne razumem kako misliš sa njom da pokreneš kanister. Da nisi možda mislio na ovaj stakleni spoljašnji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kokoljo
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2010
Poruke: 21
Lokacija: Bitola Macedonia

PorukaPoslao: Pet Jan 07, 2011 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala puno sada cu napraviti tako sa crevom ali nasao sam ovo na youtube pa sam dosao to ideju evo link :

[youtube:a2c60e74af]http://www.youtube.com/v/suNJXpzTkUM[/youtube:a2c60e74af]

ne znam dali je ovo dozvoljeno ali vidi kako to radi ... Smile opet hvala na savet Smile

post izmenio:: nikouro

Kako postaviti video sa You Tube
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
kokoljo
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2010
Poruke: 21
Lokacija: Bitola Macedonia

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sve malisani guppy su mrtve Sad ni sam znao da one neonke su kao pirane pojele sve malisane :/ pa sada sve neonke su zavrsili u WC ... ali okej je druga zenka je skotna pa videcemo sta ce se desiti kaj izleze mali dali i one ce preziveti .... :/ Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 16, 2011 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio si zdrave nonke u WC šolju jer su pojele male gupike??? Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče Diy varijanti kanister filtera, ja se sa tim stvarima ne bih igrao. Još nisam video neko rešenje gde su sastavi dobro osigurani. Mislim da u svakom momentu postoji rizik od popuštanja sastava i prolivanja vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan86 ::
Ubacio si zdrave nonke u WC šolju jer su pojele male gupike??? Rolling Eyes

Nego sta!!! Da vide kako je! Smile Rvenge!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kokoljo
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2010
Poruke: 21
Lokacija: Bitola Macedonia

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 3:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao sam ih 3 a pojeli oko 20set malisana sta ce mi te kanibaliste ... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 17, 2011 7:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ti mališani, koji su pojedeni, će biti kanibalisti, tako da...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kokoljo
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2010
Poruke: 21
Lokacija: Bitola Macedonia

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm....ne vjerujem posto evo ksifo mi se izmrestila i eto imam u akvarimu 5-6 malisani pa i niko ne dira ni guppy ni ksifo ... xD tako da ne ce biti kanibaliste xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Aurum
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2010
Poruke: 48
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da biće, sve postanu, to je normalno...zove se prirodni tok stvari, krug života, itd. Nemoj bacati zdrave i normalne ribe, bilo koja riba bi to uradila, pogotovo ako je gladna, to je potpuno normalno. Sledeći put reci i pošalji ih nekome poštom ili ih pokloni a ne da ih ubijaš bez veze, pogotovo ne za nešto što je u njihovoj prirodi, to je kao kada bi neko tebe ubio zato što si pojeo pile.
Nemoj se ponašati kao dete, šta ti smeta ti ga baciš ili uništitš, to su isto živa bića.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Jan 18, 2011 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aurum ::
Da biće, sve postanu, to je normalno...zove se prirodni tok stvari, krug života, itd. Nemoj bacati zdrave i normalne ribe, bilo koja riba bi to uradila, pogotovo ako je gladna, to je potpuno normalno. Sledeći put reci i pošalji ih nekome poštom ili ih pokloni a ne da ih ubijaš bez veze, pogotovo ne za nešto što je u njihovoj prirodi, to je kao kada bi neko tebe ubio zato što si pojeo pile.
Nemoj se ponašati kao dete, šta ti smeta ti ga baciš ili uništitš, to su isto živa bića.



U pravu si!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jan 25, 2011 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram temu da iskoristim samo za jedno pitanje. Zenka guppy kad hoce da se mresti,da li je slucaj sa njom da ide sve uz ivicu stakla ubrzano,kao da trazi nesto Smile
Mislim da sam to vec negde procitao da su to znaci,al nisam 100% siguran.
Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 25, 2011 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenka Coridorasa uglavnom vija uz stranicu akvarijuma. Guppyka ... nije tipicno ali dosta zavisi i od samog akvarijuma tj stanovnika, biljke .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 25, 2011 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

petsrdjan ::
...kao da trazi nesto Smile


Traži nešto, hehe. Laughing Laughing Laughing


Što se tiče Corydorasa, mogu da potvrdim, moja ženka je blesava već par dana a muža nema.
Ja sam na nekim stranim sajtovima pročitao da neke ribice umeju da plivaju uz duž stakla kada dolazi promena vremena. Pa, sad koliko je to tačno, nemam pojma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License