Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Promena podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, potrudicu se da nadjem takvu, trebalo bi da ima. A sto se tice Mg i Ca to ne smeta, jel tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 14, 2011 8:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za savete, ali ipak sam uzeo Serinu hranljivu podlogu pa cu odozgo staviti kvarcni pesak, to je opet najbolja odluka, ako se slazete?javascript:emoticon('Cool')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teško je reći da li je najbolja; najskuplja definitivno Smile
E pa sa srećom da rastu biljke, počasti nas kojom fotkom, (naravno 640x480 Laughing ) kad završiš sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, hocu naravno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se sto cu pozajmiti temu ali bolje to nego da otvaram novu (istu). Malo mi je muka od klasicnog kvarcnog peska, pa sam u potrazi za nekim drugim granulacija 5mm tamnije boje, crne ili tamno sive a moze i onaj sareni kao recni... Zna li neko da li to ima po stovaristima i ako zna gde ima (na PP molim). Takodje da ne bih kupovao 10kg zemlje, postoje li neke manje kolicine (Terra Magma, Carobna zemlja...) da se kupe, ili mogu od vas kome je ostalo viska da kupim? Trebalo bih mi da prekrije povrsinu 50x30 za sad.

Edit: Mislio sam na ovako nesto:
ImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Carobna zemlja ima pakovanje od 3 lit. a za terra m. zaista neznam, ono sto sam dosad video jeste pakovanje od 10 lit.
A pesak ... neznam koja ti je najbliza separacija istog ??? Ja sam sa separacije u bloku 45 uzimao, stim sto sam se pre toga informisao da li je pesak sa morave ili savski.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam Carobnu zemlju uzimala u pakovanju od 5 litara, to mi je bilo taman za akvarijum od 120 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda mi je bolje da uzmem Carobnu zemlju, upregnem je na ledja k'o konjce i do Grocke lagano... Nikouro, citao sam o razlici morskog peska i recnog ovde na forumu ali u cemu je razlika da li je sa morave ili savski? Mislim, to su kamencici, mogu lako da se prokuvaju i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razlika je u tome sto je savski pesak - krecnjackog porekla ( itekako reaguje sa sonom kiselinom ), dok moravski pesak nema tu osobinu ( uglavnom ). Ako planiras neke ribe kojima nesmeta malo tvrdja voda onda moze i savski, a u slucaju da planiras ribe kojima je potrebna manja karbonatna tvrdoca .... onda kvarcni pesak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja stalno prolazim pored Morave (Južne). Znači li to da mogu da uzmem da napunim jednu kofu za akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 21, 2011 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi malo za test sonom kiselinom ... opet da naglasim ako ne planirate da drzite ciklide, zivorotke ... onda su to podloge koje mozete da koristite. U mom akvarijumu imam pesak ( sljunak sa reke Rasine - Krusevac ), drugi je bio formiran sa peskom iz Save. Mislim, imate zaista dosta akvarijuma u kojima imate sljunak sa razno raznih reka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Jan 22, 2011 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ja ponesem malo sone kiseline pa da prospem kad budem isao da kupim na stovaristu? Ako krene da peni da ne uzimam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sub Jan 22, 2011 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolja varijanta je da doneseš kući uzorak podloge, očistiš ga od prljavštine dobro, propreš pa onda izvršiš testiranje, jar ako ga probaš prljavog možda će baš te nečistoće da reaguju, ti pomisliš podloga neodgovarajuća a da i ne znaš šta je ustvari regovalo sa kiselinom prljavština ili podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle promene podloge voda u akvarijumu izgleda bela, e sad da li je to zbog toga sto je moje staklo takvo da ogleda sve u akvarijumu pa i kvarcni pesak ili je to do osvetljenja ili je nesto do podloge, a voda u akvarijum je dosuta iz balona u kojima je isparavala 4-5 dana. Molim vas pomozite stvarno izgleda kao da sam sipao kreca u akvarijumjavascript:emoticon('Crying or Very sad')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena spektra Blue Rasveta 3 Ned Dec 20, 2020 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Promena boje korala Peku Korali i ostali Organizmi 3 Sre Apr 17, 2019 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License