Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
macroman1
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 12
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum sam dobio pre otprilike mesec dana i pocele su da mi se pojavljuje neka narandzasta boja na zidovima i na podu i nije mi jasno sta je to da li neko od vas zna sta je?????unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 12:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde ti se nalazi akvarijum u sobi? Da nije kraj prozora? I kakvo osvetljenje imaš? I reci nam šta je od životinja unutra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
macroman1
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 12
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa u sobi imam jedan veliki prozor ali je akvarijum nasuprot njega aq mi nije bas u najtamnijem uglu sobe a od osvetljenja imam jednu stedljivu sijalicu od 20w ali ona menja 100w obicne sijalice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitno je da nemaš običnu sijalicu, ona zna da pospeši razvijanje algi. A jel' zraci Sunca padaju direktno na akvarijum? Ako padaju, onda je to problem Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
macroman1
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 12
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa da tu i tamo.ali sta mogu da ucinim po pitanju algi?????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemaš nekog algara, onda ga nabavi jer su veoma korisni u borbi protiv algi. Preporučujem ti Ancistrusa, mada je izbor na tebi. Pokušaj sa nekim žiletom (ili nekim drugim adekvatnim rešenjem) da skineš alge sa stakla, povećaj aeraciju (mehuriće) i vidi ako imaš neke roletne, spusti ih bar dok Sunce udara po akvarijumu, a posle možeš da ih digneš. Što se tiče svetla, tu sačekaj nekog iskusnije za savet, u to se baš i ne razumem. Možda bi trebalo da zamračiš akvarijum na dan, dva, ali nisam siguran.
Nisi nam rekao šta imaš od ribica i kolika je litraža.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, reci nam koliko vode menjaš i koliko često.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je kod tebe u pitanju braon alga.
Iscitaj malo http://www.akvarijum.org/forum/alge-f9.html
Kolika je zapremina akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
macroman1
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2011
Poruke: 12
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je 45l a od ribica imam 2 molly 4 gupi 3 skalara i jednog Ancistrusa.vodu menjam na sedam dana po 1/3.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License