Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna Alga ??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pojavila mi se alga vuce na crnu boju izgleda kao majusno perje takvog je izgleda, jedva sam je primetio
zanima me da li neko zna vise o toj algi i sta valja uciniti da bi se ona odstranila
i zaanima me kako nastaje???
pomoc bi mi dobro dosla da iskorenim tu akgu dok jos mogu da se ne prednamnozi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 29, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao Ja u akvarijumu, resio se tako sto sam pojacao osvetljenje, smanjio foto period, ubacio CO2 i nabavio dobre algare. E sad ti treba da napises sta sve imas u tom akvarijumu pa da ti neko pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koje algare? ja imam 2 ancistrusa i jednog almonijera , i dve lisice sta mi ti preporucujes da izmem? imam rasprsivac vazduha mogu da ga iskljucim tako ce se co2 pojacatiu akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....-t361.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za majušno perje,postoji penicilin.
Easycarbo, rskati dnevnu dozu za akvarijum, špricom po algi, ajd za zlo može i dupla dnevna doza (max 4ml/50l/dan), posle redovno dozirati i nema zime.
Za zlo ako nemaš easycarbo možeš i 3% hidrogenom da prskaš na algu, ali oprezno.
pročitaj: http://www.malawicichlidhomepa.....oxide.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naziv teme ti je promenjen.
Svaka naredna tema pod nazivom : Pomoc , bice brisana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok easy carbo jeste dobro resenje i ja ga koristim ali koliko vidim vec ubacujes CO2 i predpostavljam da imas dosta bilja, zasto bi ubacivao hemiju ako vec imas CO2. Moras naci uzrok zasto se alga pojavila, imas algare, imas Co2, verovatno dosta bilja. Ostaje osvetljenje i foto period to nisi rekao, koliko cesto menjas vodu, iskusniji od mene ce se setiti jos necega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kaplarm ::
http://www.akvarijum.org/forum/otocinclus-affinis-t361.html

gde da je nabavim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hidrogen peroksid 3% imaš u svakoj apoteci. Možda već imaš i kući jer ga ljudi koriste za dezinfekciju svega i svačega... proveri u kućnoj apoteci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Easycarbo i CO2 nisu isto. Carbo sadrži kao aktivnu materiju posebno jedinjenje ugljenika koje više biljke mogu iskoristiti za fotosintezu a alge ne. Za neke alge kao što je crna bradata u velikim koncentracijama je toksičan. Prskati pod vodom iste sigurno ih ubija. Znači sa njim selektivno hranimo biljke a ubijamo alge. Zaista revolucionaran proizvod.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

easy carbo , ko cita deklaraciju, je "aktivni uglenik " ali i "algocid" sto znaci da se moze koristiti u borbi protiv algi. rainforest slazem se da je carbo revolucionarni proizvod, steta sto se kod nas ne primenjuje dovoljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Feb 01, 2011 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum/pravilnik.php#11

edit by: sale75bgd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 01, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, kao i uvek ne mogu da se pomirim da se neke obične stvari kao npr veštačko djubrivo (200 din/kg) u finim bočicama , lepim šarenim kutijicama sa divnim etiketicama prodaju po 200000din/kg
Tako me je mučio i taj easycarbo. Došao sam do informacije da je aktivna materija u njemu polycycloglutaracetal.
Znači kao što rekoh:

"A polymerized isomer of glutaraldehyde known as polycycloglutaracetal is a fertilizer for aquatic plants. It is claimed that it provides a bioavailable source of carbon for higher plants that is not available to algae. Though not marketed as such due to federal regulations, the biocidal effect of glutaraldehyde kills most algae at concentrations of 0.5–5.0 ppm.[vague] These levels are not harmful to most aquatic fauna and flora. Adverse reactions have been observed by some aquarists at these concentrations in some aquatic mosses, liverworts, and vascular plants. "

sa sajta:

http://www.americanaquariumpro.....lants.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License