Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 novi nigrosi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sini82bla
Akvarista

Registrovan: 23 Dec 2010

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odvojio sam zenkicu u drugi akvarijum da tamo moze na miru da polozi ikru...posle 2 dana je polozila ikru i nakon 4 dana ikra je dobila repice koji mrdaju Smile)) sta dalje i kako sa malcima...jel da odvojim zenku od njih ili ne...i cime da ih hranim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 11:54 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nigros
Akvarista

Registrovan: 28 Feb 2010

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenka bi trebalo da ostane sa njima neko vreme. Kada proplivaju, potrose zumancanu kesicu, mozes da ih hranis artemijom ako hoces da brze rastu, ali sasvim dobro prihvataju izmrvljenu suvu hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista

Registrovan: 09 Mar 2010

PorukaPoslao: Pet Jan 28, 2011 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

J....e kako meni ni jednom od 3 pute nije nista izaslo?

Daj podatke o akvarijumu,temperaturi,.....

Ako neces ovako posalji na pp

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sini82bla
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 6:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam sta i odakle si mislio da izadje...akvarijum je 100l jedan par nigrisa imam...ia par ancitrusa i par jos nekih cistaca ali kada je zenka polozila ikru sve ostale sam prebacio u drugi akvarijum a zenku ostavio sa ikrom...fora je koliko mi se cini kada se zenka naduje vidno po stomaku u prednjem delu stomaka...ja sam promenio opo 50% vode koja je bila oko 16 stepeni hladnija nego inace sto je vod au akvarijumu...i odmah nakon toga na grejacu namestio 28 stepeni da greje..kroz dva dana zenka je bacila ikru...koliko sam cuo poenta je da promenis pritisak vode i temperaturu malo brze...to je fora sa menjanjem vise vode i povecavanjem temperature..
Nigros
Akvarista

Registrovan: 28 Feb 2010

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je ogromna oscilacija u temperaturi, nigrosi ce preziveti ali nece ti bas proci sa drugim ribama, dobice bele tacke.
Nigrosi ce se mrestiti svejedno, promena vode nije toliko bitna. Miroslav ima problem sto zenka polozi ikru ali se nista ne izlegne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
sini82bla
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e pa onda nemam pojima...ja sa nigrosima imam i cistace 2 ancitrusa i 2 neka koja lice na somove...i nema beloh tacaka...koliko sam citao o mrestu bitno je da napravis razliku u pritisku menjanjem vode i razlikom u temperaturi...meni je uspevalo i sa zivorotkama...
sini82bla
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Feb 02, 2011 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos jedno pitanje koliko treba da prodje da odvojim malce od mame???jel mogu sami da se hrane?
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi jaci start 150l Milan001i Akvarijumi 5 Čet Jun 14, 2018 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za novi akvarijum Rainmaker Filteri i pumpe 2 Čet Apr 26, 2018 10:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka novi pocetak skendro1 Akvarijumi 4 Pon Apr 16, 2018 4:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi početak - 30 i 50 litara Betta splendens (SFF) Upoznavanje 0 Pet Apr 06, 2018 10:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi 160l -novi pocetak joca93knj Afrički ciklidi 2 Ned Mar 25, 2018 11:15 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker