Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kriva -kicma- gupi mladji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
Da li je neko imao problem da mu neki od gupi mladji imaju krivu -kicmu-?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 7:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav...imam ja tih problema...to ti je zbog genetike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ti se pare ribice u srodstvu mogu da se jave jos neke deformacije osim krive kicme !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam i ja taj problem genetika:-)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci svezu krv i ne sekiraj se.Najbolje zameni muzijake sa nekim ortakom.Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Ned Jan 30, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Standardni problem kada je u pitanju kupovina i mužijaka i ženki na istom mestu(velika je verovatnoća da su u bliskom srodstvu). Trebalo bi da se rešiš takve mlađi, tačnije, da im presudiš jer su deformisane ribice podložnije kojekavim bolestima, a i izgledaju patetično. A rešenje za problem su ti već predložile kolege pa da ne ponavljam i ubuduće, ako si u mogućnosti, kupuj i nabavljaj ribe od različitih prodavaca ili uzgajivača.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da su ribice bile u srostsvu bilo je nemoguce jer su zenke iz sida a muzjaci iz Sr.Mitrovice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
neca
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2010
Poruke: 287
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to nije bitno jel obicno svi nabavljaju od istih proizvodjaca....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, onaj u mitrovici sam proizvodi,vec dugo vremena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam par mladunaca sa krivom kicmom. Kicma im ide na gore, u obliku latinicnog slova "V". Mislim da ih ima 3 kom, od ukupno 18-19.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanovic^v ::
ako ti se pare ribice u srodstvu mogu da se jave jos neke deformacije osim krive kicme !


Kao na primer sta?

Interesantno je da se to nekima desava. Do deformiteta kicme dodje zbog ukrstanja u krvnom srodstvu, ali nece to odmah da se ispolji. Ako se bas preteruje a ne osvezava se krv onda se to manifestuje kroz deformitet kicme. Zbog odrzavanja i poboljstavanja nekih linija se ukrsta tako ali se zna kad je vreme da se ubaci nova krv. Nisam bas siguran da je ovde slucaj kod vas preterano ukrstanje u krvnom srodstvu, pre bih rekao da je nesto drugo u pitanju. Sta koristite za ishranu riba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

npr. jednoj mojos ribici ledjno peraje je bilo 2 mm od repa skoro spojeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim:listice,cevrne proteine i neko bas usitnjenu hranu za mladj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje odma baci te ribice da se posle ne muce ili daj velikim ribama da ih pojedu... oce ta deformacija da se desi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 31, 2011 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi trebao probati da ribama dajes malo kvalitetniju hranu. Na primer ti ribama dajes "neku" usitnjenu hranu sto znaci da i ne znas sta im dajes, jel tako? Uvek moras da znas sta dajes ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License