Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Akvarijum za gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2010 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo da vam prestavim moj akvarijum broj 2.juce sam ga uzeo samo sad treba da ga postavim i formiram i u njemu ce biti samo gupike i Ksifo..
Image
to je novi i ima 110litra i imam poseban spoljni filter.

A ovo je je stari mali akvarijum
Image

ljudi cim ga budem formirao slikama ga i saljem slike ribica...



Ako ova moja tema ne pripada ovde premesti te je..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 22, 2010 11:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2010 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako planiras da uredis taj akvarijum? Ima lepu litrazu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2010 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam,bice neko ukrasno kamenje dole,biljke neke,i mozda neki panj ako budem nasao i ako mi se svidi.i ovaj akvarijum sam platio 3500dinara.sto i nije mnogo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2010 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U, gde si kupio tako jeftino akvarjum od 110l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2010 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam u pet centru uzeo 80x35x49 bio je 3800 din !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2010 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To i nije jeftino a gde je filter,krov,rasveta,kad ga opremis izacice preko 100e?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2010 4:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ej, metar kvadratni stakla 8mm je oko 2500din. a ovde treba i vise od metra. Pa jos treba da ga napravis... A staklorezac ga jos isece ko kafanskim nozem...

Gde ima jeftinije od ovoga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2010 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj akvarijum mi je pravio drugar,ako hocete daj te dimenzije pa mogu da ga pitam koliko ce kostati da se napravi pa cu da vam javim i moze covek da posalje kurirskom sluzbom akvarijum.
Krov stize u nedelju treba da bude gotov.kad bude sredjen bice slika..
sta vi mislite kako da ga opremim unutra????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2010 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas sam uspeo da postavim akvarijum napunim ga vodom..zbog posla pa ne stizem..i sad da mi objasnite kako da sredim da iz akvarijuma ide voda u filter?a iz filtera pomocu motorne glave ide voda u akvarijum.i nisam to danas uspeo da sredim..ne znam kako.molim vas da mi objasnite.Hvala?bice slika..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2010 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa evo ovako:uzmes prelivnu cev i napunis je vodom a zatim zapusis prstom kraci deo(da iz njega ne izadje voda) i njega potopis u filter koji je takodje napunjen vodom.Dok to radis duzi deo cevi ne vadis iz akvarijuma jer ce povuci vazduh i nece doci do proticanja vode kroz cev.A za povracaj vode u akvarijum radis sledece:uzmes potapajucu pumpu i nju stavis u filter ispod one uze komore kroz koju cista voda ide u akvarijum i na njoj da bude montirano dovoljno dugacko crevo da moze da dohvati do akvarijuma da bi voda uticala u akvarijum kad pumpa pocne da radi.I eto to je to,to ti je sistem zatvorenih sudova.Koliko pumpa ubaci vode u akvarijum toliko vode izadje kroz onu prelivnu cev u filter i tako u krug.Nadam se da nije bilo preopsirno ali drugacije nije moglo da se objasni:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti.probacu kad budem dosao sposla kuci.pa cu da javim sta sam uradio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2010 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Javi da vidimo jer treba jos neka pomoc.Ma i ovo sto sam ti rekao je prosto videces,sve ide po logici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 02, 2010 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i napokon da sredio to cudo i da pustim da se sredi voda,koliko bi trebalo vremena da se ocisti voda i jer bi trebao da ubacim nesto jos u vodu,da bi ribama bila dobra voda?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Uto Mar 02, 2010 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa taj novooformljeni akvarijum bi trebalo da se prvo ciklira a to znaci da mu je potrebno jedno odredjeno vreme da samo bude voda u njemu bez ribica da bi se stvorile korisne bakterije u njemu a to ces postici najbolje tako sto ces iz prvog akvarijuma da istocis naprimer jedno desetak litara vode i da je sipas u taj novi i dodas ostatak vode koja je prethodno stajala par dana da ispari hlor.E sad sve to treba da stoji zajedno jedno npr. deset dana pa tek onda ubacujes takozvane pilot ribe da vidis kako ce se ponasati u novim uslovima pa ako prezive i ponasaju se normalno to je onda znak da je sve dobro odradjeno i onda ubacujes ostatak riba koje zelis.To ti je najprostije sto sam mogao objasniti pa ako nesto nije jasno ti pitaj dalje.Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 03, 2010 5:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panto brate, dodaj samo tu i ubacivanje koriscenog filter materijala ili eventualno nitrivec i onda to lepo skucas, sacuvas u wordu i onda copy-paste, svaki put kad neko postavi ovo pitanje... Sto bi ljudi citali izdvojene teme kao sto je npr.

http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=264

hahahahahahahahahahhahahahahaha Very Happy Very Happy Very Happy
Najgori sam, znam Wink
p.s. - brate prelazim na tanganjiku definitivno, a u petak je na sajmistu sajam gradjevinarstva pa se nadam da cu pazariti neko dobro kamenje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License