Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 jezerca , ribnjaci pitanje za sve? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Feb 07, 2011 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko na forumu ima vrtno jezerce(koi sarani ) , ili cak ako ima ribnjak ,pa reko da otvorimo novu temu oko tih stvari pa da se upoznamo sa tim ogrankom akvaristike?Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 07, 2011 4:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja mini ribnjak dimenije 7duzinax 5sirina dubina oko 1.30 max koji je trenutno jos u fazi izrade , u njemu od riba imam stuke , soma , cverglana , crvemperke, babuske Smile. kada iskopam malo vecu dubinu u njega cu da ubacim jos ove vrste riba a to su bodorka, saran, deverika , bandar , i linjaka ako uspem da ga nabavim


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
djura
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 50
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam malo jezerce trenutno u njega nema nista a svako prolece ubaci japanke i koi sarane
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@misoo83 Lepo jezerce samo moram ti napomenuti da je linjak zasticena vrsta i da je strogo zabranjena prodaja linjaka. Ako i uspes negde da ga nadjes, bolje nemoj da ga uzimas jer su kazne stvarno rigorozne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala , znam ja za linjaka da je zabranjeno pecanje i da je ugrozena vrsta kod nas (inace sam pecaros preko 10 godina) , planiram da ga kupim sa jednog ribnjaka ukoliko ga bude bilo , inace kod nas u srbiji nemoguce je pronaci mladj linjaka a da uvozim iz madjarske nemam pojma kako da predjem granicu sa ribom a sverceri ribe bi me odrali

ovo je jedan od stanovnika Very Happy

[youtube:dc49de2d3e]http://www.youtube.com/v/vVK2_dROSpI[/youtube:dc49de2d3e]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam planirao da uradim u dvoristu naravno uz podrsku dede koi jezerce ili neku fontanu na kojoj cemo modifikovati neko dublje kao mjezerce u kojeg mogu stati manji koi ili neke ukrasne japanke evo nekih snimaka koji su me navukli Smile

http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

iam tu jos snimaka pa neka zainteresovani pogledaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ako samo gledajte i mene da navicete.... Mislim kada bih rekao mojima da cu ispred kuce da napravim ovako nesto,ladno bi dobio SUT-kartu.... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nestra1000
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2010
Poruke: 36
Lokacija: novi karlovci opstina indjija

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja samo da otopli malo pocinjem da pravim a imam japanke pa cu njih naj verovatnije da ubacim a to jeyerce jel treba nekako da se greje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba da se greje, samo bi zimi trebao da ih uneses u kucni akvarijum.
Ako je jezero dublje od 1 metar obicni karasi bi mogli da prezime ali ne znam za japanke, one su navodno osetljivije, propadaju im peraje u hladnijoj vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uskoro cim se srusi babina kuca u dvoristu planiram da napravim ovako nesto, ideju sam video u Grckoj u jednom kaficu gde smo sedeli a oko nas su bile Koi sarani pa je meni palo na pamet da se tu napravi neka kao terasa oko koje ce biti svuda u krugu voda sa koi saranima a samo sa jedne strane ulaz tj mali mostic do terase...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boli vas uvo, sta ja da radim koji zivim u stanu :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Labeo Bicolor ::
Boli vas uvo, sta ja da radim koji zivim u stanu :/

pa prosiri ga ili ako imas dvoriste u sklopu zgrade prorazgovaraj sa stanarima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Labeo Bicolor ::
Boli vas uvo, sta ja da radim koji zivim u stanu :/
Hvala Bogu te muke sam se resio, ziveo sam do svoje 8. god u stanu na NBG, 6. sprat, secam se da je ulica bila Dzona Kenedija... Svaki put kada sam plakao keva mi je zapusavala usta rukom da me ne bi cule komsije, sem tepiha punog prasine i igracaka nista nisam ni video. Selo je selo... Moje dvoriste moja stvar, pa ko hoce da kroci u njega neka izvoli i to radi na sopstven rizik. Wink Samo da jos malo omatorim zajedno sa mojima, od dvorista cu napraviti mini zoo vrt. I ako ja i ovaj forum budemo postojali tada, vraticu se u ovu temu da potrazim pomoc oko ribnjaka. Smile Izvinjavam se za offtopic, morao sam... Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 7:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misoo83 jedan predlog, izbaci cverglana iz jezerca jer uskoro ces imati samo njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hehe nema cverglana puno imam 2-3 samo a i ti nece poreziveti od soma i stuke (oni su mi hrana za te grabljivice) Very Happy


Strani naucnici su dokazali da cverglan ne jede ikru druge ribe sto se kod nasih ribolovaca smatralo da cverglan unistava ikru drugoj ribi ali normalno on je grabljivac i jede sve redom od malih ribica pa na dalje.


Evo da vam ispricam dogadjaj od prosle godine :

Pecao sam ja tako negde oko 1 sat lepo vreme i ja pecam a patka sa pacicima pliva po vodi i kupaju se i odjednom na 2-3 metra od mene odmah uz drugu stranu obale samo cujem buc trznem glavu i vidim kako cverglan vata malo pace i podvlaci ga pod vodu reko gotovo je pojede ga kad ono pace ispliva jedno metar dalje od tog mesta i brze bez iz vode Very Happy


Razmisljao sam se da ubacim i koi sarancice , jel zna neko gde mogu da kupim povoljno male koi sarane ??


p.s. kao neko zna posaljite mi pp Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License