Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Makro elementi doziranje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta imas od rasvete, da li dodajes CO2 (i kako ga rastvaras), sta ima od riba, bilja...?
Mozes da pocnes sa 10-ak ppm NO3 nedeljno, podeljeno u par doza, K i PO4 odredi prema tome, recimo 10-15 i 0.5-2. Redovno menjaj vodu i videces vremenom cega treba vise/manje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 6:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od rasvete 3 neonke po 18w,arcadia frash water,aquastar,groluks;co2 secer kvasac sa drvenim raznjic smesnim:-) rasprsivacem koji je na put mlaza pumpe pa mislim da dobro razbija;od ribica jato razbora 10kom,jato serpa9kom,2 ancistrusa obicna,4 korija,3 pristele,1ksifo,1botija lokhata(tako nesto);od bilja mikrozorum,nane,sagitarija subulata,echinodorus tenelus,valisnerija,marsilea hrisuta,bolbitis,HM,mahovina,kriptokorina.Milim da je to to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smorih te druze,citao sam za PPM ali slabo mi to ide koliko mililitara treba da sipam da bi to bilo 10 ppm nedeljno?('Embarassed')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PPM - parts per million.
Dakle, koliko delova necega u milion delova necega (vode).
Na EL sajtu, za Nitro kaze: '10 ml per 500 litres increases NO3 concentration by 2.0 ppm and K concentration by 1.3 ppm.' Dakle, ako u 500l vode sipas 10ml tog preparata, povecace se koncentracija NO3 za 2 ppm i kalijuma za 1.3ppm.
Tvoj akvarijum je 93l, znaci 10ml povecava NO3 za 10.75ppm i K za 7ppm. Recimo da odlucis da bas toliko hoces da dodas na nedeljnom nivou. Podelis tih 10ml sa brojem doza, recimo 3, i dobijes da treba 3x nedeljno da dodas po 3.33ml EL Nitra. Zaokruzis na 3ml. Isto tako izracunaj za Fosfo. Moguce je da ce ti trebati jos K, ali posto dodajes Profito (u kome ima i K), to se tu negde ispegla... Smile
Vremenom ces videti sta ces povecati, sta smanjiti,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze hvala tako cu i da dodajem ko bi se izborio sa ciframa,inace imam i kalijum EL pa cu i njega dodavati on nebi trebao da skodi koliko sam citao.Svaka cast,brate ala je to zbunjujuce pogotovo kad si na poslu od jutros kao ja pa neradi mozak vise.Ajd jos po4 izracunaj samo sad i necu te gnjaviti vise PROFESORE obecavam,sta da ti radim kad znas pa cu ja preneti nekad znanje('Embarassed'),hvala na strpljenju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti sve neko drugi uradi, neces nista nauciti, a jos manje razumeti. A to nije cilj.
Sa druge strane, zasto bi ti meni verovao, mozda gresim, nisam u pravu, lupam, hocu da te zeznem namerno,...? Sve sto procitas na forumima uzmi sa rezervom, proveri iz drugih izvora, razmisli sam,... To je najbolji put...
Da ne tupim, izracunaj sam, ispravicu te ako pogresis. Moze tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto sam skontao od ovoga sto si napisao za no3,10ml na 500l je 2ppm a na ovi 93l 10 ml povecava 10ppm, 5 puta je veca zbog manje litraze 5 puta pa je veca kocentracija ako nelupih,a za po4 da izracunam veze blage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako da probamo za po4;posto po uputstvu 10ml na 500l povecava koncentraciju za 0.1ppm,a na ovih 93l bi onda povecalo za oko 0.5 sto nebi bilo lose za pocetak,da li gresim u racunanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, kad se zaokruzi to je to. Neka ti to bude ukupna nedeljna doza, mada je, verovatno, malo. Podeli na par dana, isto kao i Nitro. Radi lakseg snalazenja, moze za pocetak ista kolicina, znaci svaki drugi dan po 3ml jednog i drugog.
Bice ti sve mnogo jasnije u kratkom roku, nista ne brini. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i ja nesto skonta uz tvoju pomoc hvala jos jedanput otvorio si mi oci rukovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mikro i makro elementi u NS bolepleco Arhiva Malih Oglasa 4 Pet Mar 09, 2018 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Refugim/makro alge, iskustva dzonib Morska Akvaristika 4 Uto Nov 21, 2017 2:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Potrebne makro alge bobi1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Nov 20, 2016 8:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mikro i makro elementi Loco-Serbia Hemija 18 Čet Feb 18, 2016 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Makro elementi 99% cistoca! TheDoVla Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Apr 24, 2015 2:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License