Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi Mrest Diskusa (Red Melon) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pancevacki diskus
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo da se pohvalim sa novim mrestom red melona
Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opa! Svaka cast! Prelepi su... Jednog dana ce plivati kod mene diskusi, makar crk'o. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Pancevacki diskus
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo napred sa diskusima!
Vidis kako to moze da bude lako ali ima dosta zabluda oko drzanja i gajenja diskusa pa se ljudi tesko odlucuju za to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitno je da su ribe "domace", da je voda mekana i jos nekoliko sitnica... Ostalo sve dodje na svoje mesto. Ne bih ja njih drzao radi proizvodnje, vec bi bile u dobro ubiljenom akvarijumu pa ako uspeju tu da se omreste onda odlicno, ako ne nikom nista... Smile Muka mi je vise ribicica, hocu neke vece i retke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

diskusi su prelepi svaka cast,cestitam za novi mrest Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2011 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve pohvale diskusi su prelepi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pancevacki diskus
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Jan 2011
Poruke: 7

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad budu malo odskocili postavicu nove slike!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za novi mrest . Dok malo otopli eto mene po njih ili njihovu bracu. Kad smo vec kod brace cini mi se da si ranije predstavio jos jedan par melouna , sta je sa njima i ima li malaca od njih ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
Jednog dana ce plivati kod mene diskusi, makar crk'o. Very Happy
Prelepi su!
Wlayko91 imamo isto misljenje Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pancevacki diskus ::
Samo napred sa diskusima!
Vidis kako to moze da bude lako ali ima dosta zabluda oko drzanja i gajenja diskusa pa se ljudi tesko odlucuju za to.


To je isto lako kao da je seo u avion a ne zna da vozi Laughing Laughing Laughing

Imam ja druga koji od 12 diskusa koje je imao sada ima 7 znaci 5 mu je uginulo za oko 1 godinu a i ovi sto su ostali nece 2 godine da napune 99 posto sam siguran Rolling Eyes


p.s. lepi su ti ovi varijateti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
golan
Akvarista



Registrovan: 10 Maj 2009
Poruke: 51
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diskusi su prelepi i svaka cast na mrestu!!! Radujem se kad vidim da se neko najzad setio da izmresti ove prelepe ribe kod nas u Srbiji i da ih napokon polako ucimo da prezivljavaju na nasoj vodi i naravno uz neke njene male izmene parametara.Jos jednom svaka cast!!! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast na mrestu, mene su oduvek fascinirali diskusi, ali sto kaze jedan ortak s foruma, moj mozak je ameba sto se tice ovih riba. Najveci akvarijum koji imam je od 250 l (100x50x50). Mozda bih se jednog dana oprobao sa njima, pa me zanima koje biljke su im najgotivnije za zivot u takvom jednom akvarijumu. Dalje, koji broj njih bi bio najpogodniji za takvu litrazu, i sta bih sve mogao da iskoristim da bi oni uspeli da se adaptiraju i da se odrze u nasoj prilicno tvrdoj vodi... Hvala unapred Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diskusi nemaju vodeno bilje u prirodnom stanistu, a u akvarijumu moze bilje koje izdrzava temperaturu preko 28 stepeni.
U 250 litara bi moglo 5-6 odraslih diskusa, obicno se uzme vise malih zbog selekcije, bude krzljavaca.
Treba im obezbediti visoku temperaturu, dobru filtraciju, redovne zamene vode, kvalitetnu ishranu a oko meke vode bi stvarno morao da se cimas samo ako hoces divljake (koji su najlepsi po meni) a hibride dosta ljudi drzi u cesmovaci.
Uvek mozes da dodas panjeve za kiselost.
Treba shvatiti i da diskusi nisu ribe za zajednicki akvarijum. Drze se samo sa cistacima, eventualno nekim tetrama ili patuljastim ciklidima, ali diskusi trebaju biti centralna riba, ne dodatak.
Ljudi cesto grese sto ih stavljaju sa svim i svacim, ksifoima na primer. Ribe ih uznemiravaju, grickaju ih, otimaju im hranu pa diskusi zakrzljaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nigros, oduvek sam ih kapirao kao centralnu ribu, sa cistacima i to je sve. Studiracu ovu ribu, pa ako skapiram da je to to, onda ce biti veselo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad 98
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2010
Poruke: 52
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo...Svaka cast za mrest.......Samo nek su oni zivi i zdavi Very Happy Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License