Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zebrica? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me koja je ovo vrsta zebrice, po mogućnosti latinski naziv, kako se razlikuje mužjak od ženke, i kako da se prepozna ženka koja nosi ikru.

Unapred hvala.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 8:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

myzjak ima veca i duza peraja.....narocito zadnja a zenka ima kratka.....ne znam koja je to zebrica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je genetski modifikovana obicna zebrica, vrsta Danio rerio.
Bilo je nekoliko tema o raspoznavanju, zenke su deblje, muzijaci su vitkiji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U kom smislu je GM, šta su joj radili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boju joj ubacuju vestackim putem Sad ,obicne zebrice su one plave
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam se cudio kad asm ovu video posto znam da su zebrice sive,plavkaste ili kombinovano.....moje su plavo sive
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bem ga, baš su lepe, roze boje, ali mi nije palo na pamet da su to te koje su GM. Pa je l' ove kraće žive zbog toga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacen je gen meduze ili tako nesto, nije kao kod nekih drugih riba koje farbaju, boja se prenosi na potomke...
Zebrice se cesto koriste u eksperimentima jer se lako razmnozavaju i brzo rastu, ove su plod jednog eksperimenta, procurele su u javnost pa su na azijskim farmama uvideli da mogu da zarade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Mika
Akvarista



Registrovan: 06 Jul 2010
Poruke: 62
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Čet Feb 10, 2011 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je obicna zebrica (danio rerio) laka je za razmnožavanje i česta je u akvarijumima raznih hobista i amatera. Idealna je za zajednicke akvarijume, zivi u jatu, raste do 5-6 cm duzine. Ja ih razlikujem tako sto je muzijak nekako vitak i sitniji od zenke, a ona uglavnom ima punacak stomak. Ako nisi do sada mrestio ikrasice najbolje je poceti sa njom.
Za mrest ti je potrebna sveza voda temperature 22-24 stepeni, pH neutralan. Dve nedelje pre mresta drzi odvojeno muzijake i zenke koje ces pariti, a onda ih stavis u manji akvarijum sa mrezicom na dnu (2-3 cm od dna akvarijuma). Mrest ce se verovatno odvijati posle prvih zraka svetlosti (ujutru). Ikra je relativno krupna primetices je ako se zagledas (svetlo bele je boje). Posle mresta maticne ribe treba izvaditi iz akvarijuma u kojem se odvijao mrest, zameniti polovinu vode (vodom iste temperature i hemijskog sastava), a zastitnu mrezicu izvaditi. mlade zebrice sedam dana ce se lepiti za zidove akvarijuma hranis ih tvrdo kuvanim zumancem ili infuzorijom. Posle dve nedelje mogu jesti i artemiju.

Nadam se da ce ti ovo pomoci, ako ti treba jos nesto ti mi se obrati rado cu ti pomoci sa nekim savetima, naravno ako i ja znam odgovor...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima, zaista ste ljubazni.

Inače ove zebrice su prelepe, slika je lošija, jer ih ne mogu bolje uslikati, valjda treba podesiti foto-aparat, a mrzi me da čačkam oko toga), prelepe su roze boje, i stalno su u jatu, i daju prelep kontrast zelenilu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuja ::
myzjak ima veca i duza peraja.....narocito zadnja a zenka ima kratka.....ne znam koja je to zebrica


Ovo nije tacno, u pitanju su slajer peraja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nestra1000
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2010
Poruke: 36
Lokacija: novi karlovci opstina indjija

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to su ti na slici mizjak i zenka .zenka je ova deblja a mujak je vitak(mislim tanji) i ima duza peraja sa strane kao krila
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka prepolovljena zebrica na pola!!! pomoccc Gagi02 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 11, 2018 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka prepolovljena zebrica na pola!!! pomoccc Gagi02 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 11, 2018 6:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest zebrica voja kozice 96 Početak u akvaristici 7 Uto Apr 10, 2018 9:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zebrica tone andreja84 Bolest 8 Pon Feb 12, 2018 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hitno pomoc oko mresta zebrica voja kozice 96 Razmnožavanje 7 Pon Okt 23, 2017 11:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License