Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razdvajanje podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Atanas011
Akvarista

Registrovan: 11 Maj 2010

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako razdvojiti 2 vrste (tj. granulacije) podloge tako da npr. u prednjem delu aq bude sitan kvarcni pesak, a u zadnjem delu kvarcni šljunak? Nekakva pregrada? (Može li od pljosnatih kamenčića?)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 8:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jecham
Akvarista

Registrovan: 05 Feb 2011

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto je bitno da fizicki budu razdvojeni?
Kad postavljas podlogu stavi neki karton(jos bolje plastiku ako je pesak vlazan) na polovinu akvarijuma i sipaj pesak u prvi deo i sljunak u drugi. Izravnaj malo povrsine i izvadi pregradu(karton ili plastika). Podloge ce se malo preklopiti(ucice malo peska u sljunak, ali nista strasno), ali nece biti smetnji za korenje biljaka, koje bi imale da imas cvrstu pregradu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Atanas011
Akvarista

Registrovan: 11 Maj 2010

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, problem je u tome što se vremenom izmešaju, ako nema pregrade. A drugi problem je u tome što je aq odavno napunjen vodom.
malipirat
Akvarista

Registrovan: 22 Jul 2010

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda nemoj nista da diras ako ne planiras da praznis akvarijum skroz...Jer u podlozi se vremenom stvaraju korisne bakterije,ako budes sad menjao podlogu a ne cikliras akvarijum iz pocetka mozes to da sjebes i da pobijes zivi svet unutra....
Ja sam odvajanja nekad vrsio mrezicama za komarce,ali nista ti nece bas podeliti skroz,a da bude lepo za oci,tako da se meni vise svidja kad se malo pomesa .....
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebno par litara podloge Ludwigia Tražnja 0 Sub Dec 15, 2018 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko podloge Borac123 Podloga 6 Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Velicina podloge ? Trifke98 Podloga 9 Ned Sep 24, 2017 9:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko jd neophodna zemlja ispod podl... ludidzora Podloga 5 Sub Mar 18, 2017 7:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Usisivac podloge viola Uradi Sam (DIY) 8 Pet Mar 10, 2017 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker