Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jednokomorni filter - DIY Kanister filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro razumeo kako da protnes kabal za napajanje pumpe,kroz plastican zid... ?!
Ako je tako izbusis rupu,protnes kabal i to dobro zasilikoniras...
Nada se da sam pomogao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 7:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci treba mi kanta od 8 litara za moju litrazu ili kanta od 1l...???Nerazumem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Ne treba poseban alat, zatezu se kljucem sa obe strane, istovremeno se stezu za zid kucista sa dihtung gumama i unutra oko kabla, takodje ima gumeni dihtung (ili neki teflon, nisam siguran koji je materijal).
Sto se tice zapremine filtera, to je jos jedna u nizu akvaristickih nebuloza. Sa jedne strane ti pricaju da spoljasnji filter treba optimalno da bude oko 20% akvarijuma, a sa druge da kanister efektivne zapremine 5-6l moze za akvarijum od 400-500l. Neko sigurno laze, obzirom da i jedan i drugi vrse funkciju na isti nacin.


Sada mi je jasno kako funkcioniše ta kablovska zaptivka.
A što se tiče filtera, kao što rekoh, sve zavisi šta se ima u akvarijumu, jer nije sve jedno kakva flora i fauna se ima.

Činjenica je da što je filter veći, to je bolje, a opet, zbog optimizacije svega, određuje se optimalna litraža filtera, jer pametan čovek teži da stvar dovede u razumnu meru, tj. nema potrebe za predimenzionisanjem. Opet, vrlo često sam viđao spoljni filter npr. zapremine 10 litara, a unutra filter materijala jedva da stane u 3 litarski filter, pa ni to nije onda kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi filter treba da odradi na jedan nacin mehanicko ciscenje vode i biolosko znaci valjalo bi filter ne uzeti siri nego duzi (u visinu)tako bi stao veci broj slojeva filtracionog materijala(vate,sundjera,biokugli, mozda i aktivni ugalj ali sto vise slojeva to bolje vise prostora za naseljavanje korisnih bakterija, a samim tim i bolja filtracija, naravno treba neka jaca pumpa da vraca vodu u sam akvarijum i to je od prilike sve i naravno vestina izvodjenja radova...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam ovu temu ali nisam procitao celu Embarassed
I jos nesto, cime se lepi odnosno osigurava spoj plasticne cevi i ove krivine kada udju jedno u drugo (slika 1.) Video sam na You Tube ali ne znam sta je!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze deblje neko crevo da naidje na otvor pumpe ili se koriste ona creva od 7-8mm???
NAprimer ovako nesto kako ovo crevo udje u otvor one pumpe..??


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2011 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas poseban uredjaj koji sluzi za spajanje cevi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Feb 14, 2011 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mislio sam da je taj uredjaj sto koriste vodoinstalateri!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 14, 2011 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ventil kao za vodokotlic.
Evo slika:

Image


Image

Trebalo bi da ima da se kupi bez plovka. Znaci samo spojnica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Feb 14, 2011 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega ako znate sta hocete da odradite, i u kojem stepenu sigurnosti a pritom ste vesti sa alatom, delove mozete naci maltene na svakom koraku. Bitno je sve to dobro proceniti i sklopiti kako vam se ne bi desio neki peh koji bi mogao da izazove podizanje parketa, ili ...
U svakom slucaju, ako neko krene u izradu ovog kanistera bilo bi lepo sa njegove strane da to i prestavi na forumu uz par slika i komentara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Pon Feb 14, 2011 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me za pocetak posuda,ima li neku ideju od cega bi se ona mogla uzeti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pon Feb 14, 2011 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali taj kanister filter vrsi istu funkciju kao i spoljasnji(mislim iskljucivo na usisavanje mulja)?ako ja tako necu nikad vise ni praviti spoljasnji nego samo kanister....video sam na you tube kako jedan covek napravio kanister filter za vise akvarijuma od motora od usisivaca..kako je to izveo ne znam,ako nadjem snimak kacim da vidite..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 14, 2011 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spoljašnji filter je bezbedniji, jer ako se na kanister filteru kojim slučajem pojavi i najmanja rupica ili pukotina, sva voda iza akvarijuma ima da iscuri na pod.

Kod klasičnog eksternog filtera to ne može da se desi, ako je filter dobro isprojektovan i dimenzionisan.

O tome treba da razmišljaju oni, koji prave kanister filtere, da to mora biti apsolutno pouzdano napravljeno, jer ponavljam, i pojava najmanjeg zazora, na nekom duhtungu ili slično, dovešće do toga da, ako se na vreme ne uoči, sva voda iz akvarijuma iscuri na pod.

Inače, kanister filter ima identičnu finkciju kao i klasičan eksterni filter, jedina razlika između njih je što klasičan eksterni mora da stoji u ravni sa akvarijumom, pored ili iza akvarijuma, dok kanister stoji ispod akvarijuma, i može biti udaljen od akvarijuma, levo ili desno, pa na taj način oslobađa prostor i biva sakriven, što nije slučaj kod klasičnog eksternog filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok...pravicu kanister filter posto kao sto vidim kazes da imaju vrlo slicne funkcije...a stavicu ga na probu u garazi 10-tak dana...posto imam jedan akvarijum viska,a u garazi ima mesta za nenadanu poplavu ako kojim slucajem budde...kacim slike cim namestim nadam se uspesno,sve sam nasao potrebno sem posude koja ce za kanister da mi posluzi ima neko predlog..razmisljam da to bude flasa od 2 lit obicna..e sad..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako mislis u flasu zivota ti Question Question Question
Treba ti nesto sa vecim otvorom, kao neka veca tegla ili neko burence za tursiju i slicno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License