Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatna ribica - Japanka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korn,
najpre kada se registrujes na forumu procitas pravilnik. Zatim se predstavis u delu namenjenom za upoznavanje. Potom okacis sliku svoje japanke, aq, i naravno pitas sta god te interesuje! Ako je smesno pitanje prepoznaces po odgovorima ostalih clanova pa shodno tome sledeca poruka verovatno nece biti takva. Razmisljao sam i ja da li bi moje pirane volele da se bave padobranstvom kao i ja, i ronjenjem, ali to nikada nisam niti bih pitao. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 9:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zeleo bih da pitam kako se prepoznaje pol kod japanki?
Ja sada ne znam da li su to neki varijeteti kod ovih vrsta, ali imam 2 japanke, 1 sa obicnim repom, a drugu sa 3 kraka na repu. Zapravo donji deo repa je razdvojen u 2 kraka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Feb 15, 2011 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polno zreli muzijaci imaju bele tackice po glavi i skrznim poklopcima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Feb 16, 2011 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zato je meni problem da odredim pol,ribica mi skrozz bela :S
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sre Feb 16, 2011 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, a kako ako je situacija kao kod mene i Stefanovica? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 16, 2011 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros rece po skrznim poklopcima, bele tackice su kao griz i trebalo bi da budu uocljive ako su ribe polno zrele.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Panta
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Feb 2011
Poruke: 45
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam danas 5 japanke u radnji (1 od 350 veliku zutu ,3 od 50 male zute i 1 crnu od 60 )da li mogu da ih spojim sa guppikama i koje sledece korake da preuzmem ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu li 350, 50 i 60 grami ili dinari? Smile Smile Smile
Predpostavljam da su dinari, al' opet nam to ništa ne znači. Bolje bi bilo da si opisao veličinu ili ih izmerio odprilike. Inače, ima pravilo da najmanja ribica ne sme da bude manja od veličine usta veće ribice, inaće će je veća ribica smazati.

Japanke su hladnovodne ribice, dok su gupike tropske i odgovara im nešto viša temperatura od oko 25, 26 stepeni za razliku od japankih koje se bolje osećaju na nižim temperaturama. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panta ::
Kupio sam danas 5 japanke u radnji (1 od 350 veliku zutu ,3 od 50 male zute i 1 crnu od 60 )da li mogu da ih spojim sa guppikama i koje sledece korake da preuzmem ?


Imam jednu zlatnu u akvarijumu koja moze da proce i za 1000 din i par xifoforusa. mogu ti reci da je na granici izdrzljivosti sreca dosta trave ova zlatna letargirana [a ioh nesto i ne dira. moj ti je savet da ih ne mesas jer ce ribe biti pod stresom. ja moju poklanjam nekom ko bi da je cuva u akvarijumu ne u kugli.
inace od 15 do 30 celzjusa mogu da podnesu japanke. jesu hladnovodne ribe ali neka od 25 celzjusa je gornja granica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, prvo nisu kompatibilne jer ce vremenom jesti repove jedne drugima, a ja cuvam japanke sa ksifoima mada ni to nije dobra kombinacija jer traze razlicitu temperaturu, ali sta cu im kada imam visak muzjaka i zato vodu drzim na 26 stepeni, te moras znati ono sto sam ja uocio i sazna, a to je da Japanke posto zive u hladnijim vodama kada ih drzis u toplijoj pustaju mast koja im inace odrzava temperaturu tela u hladnijim uslovima i time ti prlja vodu mnogo vise i bude ti staklo kao sluzavo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Panta
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Feb 2011
Poruke: 45
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam znam u grugi akvarijum su mi gupike a travu cu kupiti samo jedno da se zaslade malo jedna je (od prilike pricham ) 16 cm 4 cm 4 cm i 5 cm teleskop japanka ...platio sam ih u dinarima..
P.S ako mozhe neko da mi napishe o crnoj buljavoj teleskop japanki .... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kapetan Nemo
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2011
Poruke: 12

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ja se sada spremam da formiram akvarijum ....japanke su mi zapale za oko po izgledu a i nisu zahtevne ribe..zanima posto sam video na slici kod ika97 u akvarijumu ima samo japanku i podlogu(samo sljunak) nema biljaka..e sad jel bi ja mogao da uradim isto to u mom akvarijumu podloga i ribe bez biljaka i ubacio bih neku granu....mozda je pitanje malo glupo i ja sam nov u svemu ovome nadam se da cete mi pomoci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanke drzim u jednom akvarijumu u lokalu u kuci koji nema grejac i temperatura je oko 13 C! Sve su zive i zdrave! Cekam prolece pa idu u prirodu! I ubedjen sam iz iskustva da im prija hladnija voda!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
daxdax89
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2011
Poruke: 13
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanovic^v ::
zato je meni problem da odredim pol,ribica mi skrozz bela :S


LOOOOOOOOOOOOOOL!BRate kako si me ti nasmejao:P!!!! Ej i ja se ne razumem u to,jedna japanka mi onako debela i ne znam da li je skotna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 10, 2011 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedan prijatelj mi je rekao da su ove ribice kod njega popasle sve biljke u akvarijumu.da li se to jos nekom desilo ili da slobodno natrpam biljke u akvarijum sa njima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka Ranchu Mikid Bolest 0 Uto Jan 10, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License