Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razmnozavanje japanki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planirao bih da kupim par japanki pa bi da postavim nekoliko pitanja:
-da li tolerisu temperaturu od 26 stepeni jer bi ih drzao u zajednickom ak. dok ne budu zrele za mrest?
-kako da razlikujem polove?
-koliko trebaju da budu velike i koji su znaci da su spremne za mrest?
-koju vodu da koristim?
-mislim da ce stavlja mrezica da propadne ikra ili se varam?
-kolika temperatura da bude?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 5:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

axterix ::
Planirao bih da kupim par japanki pa bi da postavim nekoliko pitanja:
-kako da razlikujem polove?
-koliko trebaju da budu velike i koji su znaci da su spremne za mrest?
-mislim da ce stavlja mrezica da propadne ikra ili se varam?
-kolika temperatura da bude?


-muzjak ima na skrznim poklopcima bele tacke. takodje ima belih tacki na perajima kod skrznih poklopaca i na peraju kod analnog otvora koji je malo uvucen.
-polna zrelost se dostize za godinu dana.
-dobro je stavitri plasticnu mrezicu za gnezdo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veca temperatura ubrzava metabolizam i skracuje zivot japanki, a u zajednickom akvarijumu mogu pojesti manje ribe i biljke, i mogu njih napadati ribe poput barbusa, blek moli...
Mreste ih u jezercima ili vecim akvarijumima.
U jezercima se mreste na prolece, nakon zimskog mirovanja sledi jaka ishrana i onda muzijaci jure zenke.
Pored mresta sa mrezicom na dnu, neki ljudi koriste gomilu sitnolisnog bilja, drezga na primer, ili vestacke sinteticke ili krpene "resice", na koje japanke lepe ikru.
Sve u svemu, treba ti dosta prostora, akvarijumi preko 100 litara za odrastanje mnogobrojne mladji i gomila sitne zive hrane, zato ih dosta ljudi drzi u jezercima napolju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da znam ako jednog dana budem imao jezerce,da li one same to obave ili ja trebam da sklanjam ikru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zna li iko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma uzmes japanku kada vidis da je puna ikre i istisnes ikru iz nje i vidom mehanickog oplodjenja tako sto i muzjaka istisnes i oplodis ikru i posle se staras o njoj ...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolebbrs
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2011
Poruke: 35
Lokacija: bgd

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan062 ::
ma uzmes japanku kada vidis da je puna ikre i istisnes ikru iz nje i vidom mehanickog oplodjenja tako sto i muzjaka istisnes i oplodis ikru i posle se staras o njoj ...Smile

Ajao... Smile Smile Smile Bravo za komentar, nasmejao si me posteno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolebbrs ::
Stefan062 ::
ma uzmes japanku kada vidis da je puna ikre i istisnes ikru iz nje i vidom mehanickog oplodjenja tako sto i muzjaka istisnes i oplodis ikru i posle se staras o njoj ...Smile

Ajao... Smile Smile Smile Bravo za komentar, nasmejao si me posteno!

pa ako sam negde pogresio ispravi me da bih ubuduce znao..Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefane brate, bas si prava akvarijumska babica (akuser) Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

originalno,nema sta Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala hvala.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Surprised da li si siguran da to ribicama nece skoditi?Da li je to neko probao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam samo probao da dresiram japanku i uspeo sam Very Happy sorry za off topic Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa tako iskusniji akvaristi mreste japanke...

[youtube:aedd26c332]http://www.youtube.com/v/najz7wamDXY&feature=related[/youtube:aedd26c332]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nestra1000
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2010
Poruke: 36
Lokacija: novi karlovci opstina indjija

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja to nikada nebih radio mojim japnkama jer ce varovatno uginuti jer prodje vremena dok ti nju obrises dok je cackas dok je cedis ostane bez vode i ugine ,ti je vratis a ona izvrnuta i sta onda onda koknes i muzjaka i nakraju ubijes 2 japanke a dobijes 4 male a ako ih pustis da to same odrade imaces mnogo malih a ove velike ce ostati zive i jos ce izbacivati male
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čir na japanki Lajka Bolest 3 Čet Dec 31, 2020 2:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License