Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Lisce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav opet ja sa nekim mojim glupim pitanjima...gledam neke akvarijume na youtubu i vidim da se u njima kao sastavni deo nalazi po neki osusen list...najcesce su to amaznoski biotopi ili nano akvarijumi za kozice...pa me interesuje dali neko lisce od nasih domacih moze da se ubaci u aq...a da nema stetnih dejstava???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 1:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Cuja
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 266
Lokacija: Ravno Selo/okolina Novog Sada

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sam vidjao na youtubu da u nekim akvarijumima ima lisce....ali nemam odg.na tvoje pitanje...Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa pazi ako mislis na ribice lisice kod njih je mana kada nemaju dovolno hrane one uzmu i grickaju mahovinu, u stanju su da je celu ogule ...to je po mom iskustvu..Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne ne na ribice...list kao list sa drveta...isti takav samo suv..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidjao sam susene listove da ubacuju ali nesto nisam ljubitelj toga, e sad za posledice ne znam jer list kada se osusi on je tvrd vidi osusi nekoliko i ubaci sad koji list nzm...vidi preko videa pa se raspitaj koji je to list drveta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lišće može zaista lepo estetski da izgleda.
Sad, pitanje je koje lišće je pogodno za akvarijume.
Možda bi moglo razno lišće, samo da se prethodno iskuva, da se izbace razne smole i šta još, ako ih ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam stavljao hrast i visnju. Kod Apistogramma zbog estetskog izgleda i bojenja i zakiseljavanja vode a kod kozica zbog hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kozice jedu suvo lisce??? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapravo drzis ga u nekoj posudi sa akvarijumskom vodom par dana da se stvori beli sloj mikroorganizama koji obozavaju i ubacis, lisce nestane za par dana.
Pisao sam vec u onoj temi Kozice o ovom i jos par "trikova" za ishranu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrastovo lisce stoji kod mene u akvarijumu sa corydorasima,nista im nefali,cak i malo zakiseljavaju vodu i daju joj zutu boju koja se trazi kod blackwather amzon biotopa Wink

Lisce je potrebno samo jedom iskuvati i bucnuti u akvarijum

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2011 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e puno hvala...javljam vam kad nadjem i ubacujem slike kad ubacim u akvarijum lisce...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Feb 21, 2011 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joca93knj ::
pozdrav opet ja sa nekim mojim glupim pitanjima...gledam neke akvarijume na youtubu i vidim da se u njima kao sastavni deo nalazi po neki osusen list...najcesce su to amaznoski biotopi ili nano akvarijumi za kozice...pa me interesuje dali neko lisce od nasih domacih moze da se ubaci u aq...a da nema stetnih dejstava???


Stefan062 ::
pa pazi ako mislis na ribice lisice kod njih je mana kada nemaju dovolno hrane one uzmu i grickaju mahovinu, u stanju su da je celu ogule ...to je po mom iskustvu..


Stefane sta si ti ovde procitao i odgovorio ja ne znam, ali dobro.

Trulo lisce daje akvarijumu pravi "smek" divljine, i to moze biti ruzno nekome ko voli u akvarijumu da ima sundjer boba, plasticnog ronioca i sl... Jedva cekam slike i informacije, javi nam kako je to lisce koje ces naci uticalo na kvalitet vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 21, 2011 8:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne slike akvarijuma sa prirodnim smekom. Jedan od lepsih koje sam video ovde. Ovde se moze videti kako lisce daje dodatni smek.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Feb 21, 2011 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima specijalno lisce, Indian almond leaves, koje se u inostranstvu prodaje u radnjama, navodno ispusta u vodu citav niz minerala i ostalih korisnih stvari.
Koriste ga da potaknu ribe na mrest, gledao sam slike Geophagus-a koji se mreste na tom listu.
Ne verujem da ga ima kod nas.
Detaljnije: http://www.indianalmondleaves.com/aquariums.php
Jos jedna stvar, citao sam da ubacuju sisarke u akvarijum sa ikrom, kazu da pomaze protiv plesni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka lisce iznad akvarijuma pingvinpilence Biljke 4 Ned Feb 28, 2021 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lisce sumi Podloga 4 Ned Okt 20, 2013 12:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lisce u akvarijumu Miroslav95 Uradi Sam (DIY) 18 Ned Apr 10, 2011 7:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License