Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podloga za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gajson85
Akvarista



Registrovan: 21 Feb 2011
Poruke: 21
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam kupio akvarijum 150x60x50
Moze neko da mi napise koju podlogu da stavim jer planiram i biljke u njemu i koju rasvetu da stavim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 1:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je bas lepa zapremina akvarijuma,najbolje je da sam odlucis...procitaj malo po forumu o podlozi i biljkama.Mislim da ce ti to pomoci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Gajson85 prvo se kaze "Dobar dan..." pa onda idu pitanja. Predstavi nam se u temi "Upoznavanje". Popuni podatke kako bi znali odakle si i procitaj teme koje bi trebalo svaki pocetnik da procita, tema ne sme da se zove "Zdravo, treba mi pomoc", "Hitno!!!"... I sl...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gajson85
Akvarista



Registrovan: 21 Feb 2011
Poruke: 21
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam,izvinite nisam znao nov sam ovde
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas skoro sve odgovore na forumu, porocesljaj malo, ako planiras biljke mozes da stavis hranljivu podlogu i o tome imas par tema. TRakodje i o rasveti imas napisano, opet zaviwi koje ces biljke........... Potrazi mozes da procitas dosta korisnih stvari usput.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obično se za podlogu za gajenje biljaka stavlja kvarcni pesak, granulacija od 1mm do 3-4 mm prečnika zrna, i to tako da prvi sloj(npr. debljine 2-3 cm) bude sitnija granulacija, 1-2mm, a drugi, gornji sloj(npr. debljine 2-3 cm) da bude krupnija granulacija 3-4 mm. Sa debljinom podloge se može eksperimentisati, npr. kod mene u akvarijumu napred je debljina podloge oko 5 cm, a u zadnjem delu debljina je oko 10 cm.

Ispod svega toga može da se stavi tzv. hranjiva podloga, a tu postoje razne vrste. U suštini, hranjiva podloga se pravi od mešavina treseta. Ako možeš, nabavi zemlju TeraAqua, koja je gotova smeša za gajenje vodenih biljaka, napravljena od mešavine treseta i obogaćena odgovarajućom količinom mineralnih đubriva. Mnogi akvaristi koriste neke vrste zemlje za cveće, i o tome ćeš pronaći više ako pročešljaš forum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gde ima da se kupi teraaqua i koja joj je cena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je oko 5-6 eur za 5 kg, ne znam koliko je to litara, po mojoj proceni oko 15 litara sveže TeraAque.
Obično, ako ima, onda ima u bolje snabdevenim poljoprivrednim apotekama, ili cvećarama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License