Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Toxotes jaculatrix Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Nase ime: Strelac
Velicina:24cm
Hrana:ziva,uglavnom insekti,larve insekata i male ribe.
Akvarijum: min. 500 l,sa velikom povrsinom vode.
Temperatura:26*C - 30*C
pH: 7,0 - 8,5
Tvrda voda kojoj treba dodati jednu kasicicu morske soli ili NaCl na svakih 10 l vode.
Nisu poznate razlike izmedju muzjaka i zenke.
Ribe iste velicine treba drzati u vecem jatu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 9:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Labrus je rod morskih riba, ne znam otkud ti da je strelac u tom rodu kad je on u rodu Toxotes?
I stavio si ribu Badis badis takodje u rod "Labrus", koja nema veze ni sa strelcem ni sa tim morskim ribama.
Zamolio bih te da ne ubacujes ribe u bazu copy/paste metodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije copy/paste,sve je iz moje knjige,,Toxotes ili labrus je svejedno(to su sinonimi)!Sve ovo sam ja pisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Dec 28, 2011 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto kao sto sam rekao i za scatophagus argus ,i ovo je veoma interesantna riba(poluslanih voda) za posmatranje pogotovo nacin na koji lovi ,njeno ime govori da je strelac odnosni izbacuje(pljuje )mlaz vode na insekte itd.koji se nalaze izvan vode ,a ako to ne uspe onda iskace iz vode na njih(fascinantno),pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2012 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da postoje dve vrste riba koje se prodaju kao strelci i da jedna pljuje vodu a druga ne. Razlikuju malo se po boji i obliku tela. Mislim da mogu u manji akvarijum i da ih treba u jatu imati bar petda se ne ubijaju. Video ih uživo i stvarno su interesantni ali i kilavi ako se stave u malo prostora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2012 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stsasa tu si u pravu jer postoji i Toxotes microlepis koji raste manje od jaculatrix i malo se razlikuje po drzanju u akvarijumu.Sve u svemu sto se tice lova oba na isti nacin love .

Evo slika preuzeta sa sajta http://www.aqua-fish.net


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Toxotes jaculatrix Pr.Skiner Ribe 2 Pet Feb 05, 2010 4:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License