Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grejac 300W Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Da li kupujete grejac za akvarijum u odnosu 1wat na 1litar vode?

Da
42%
 42%  [ 11 ]
Ne
57%
 57%  [ 15 ]
Ukupno Glasova : 26


Autor Poruka
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 3:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam kupio grejac za akvarijum kineske proizvodnje marke sobo. Izvinite ako gresim u marci istog.
Grejac drzim u filteru dimenzija 15*40*40.
Akvarijum je dimenzija 70*40*40. Punim ga 3cm manje....
Inace moram da pohvalim kvalitet istog. Radi odlicno tj stavio sam ga na 30 stepeni i toliku temperaturu pokazuje u filteru.
U akvarijumu je temperatura 25 stepeni, kolika i zelim da bude!
Moj savet je da svi koji kupuju grejace kupe sto jaci.
Mala je razlika u ceni izmedju grejaca od 50 100 150 i 300 wati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 3:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 3:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije dobro na mali akvarijum prejak grejač, već treba imati razumnu meru, npr. na akvarijum od 30-40 litara ne valja grejač od 300 W, jer kada se 300 W uključi, onda naglo zagreje vodu, jer je greje velikom snagom sve dok termostat ne registruje promenu temperature, pa se stvaraju temperaturni skokovi, koji predstavljaju stres za živi svet.

U praksi uvek postoji kašnjenje, između aktiviranja termostata grejača i njegovog isključivanja, zato što je potrebno da zagrejana voda procirkuliše kroz čitav akvarijum, kako bi se sva zagrejala, i tek potom voda sa višom, novom temperaturom dolazi do grejača, kada se on isključuje. Nije isto ako tokom ovog perioda kašnjenja radi grejač od 100W ili grejač od 300W, jer će ovaj od 300W tokom perioda kašnjenja isporučiti više toplotne energije. Da sada ne izvodimo jednačine.

Jedno od rešenja, ako se koristi jači grejač, nego što je neophodno, da se
na nekom mestu, suprotno od termostata grejača, postavi dodatni, kontrolni termostat, serijski povezan sa grejačem, koji će pre reagovati na promenu temperature, nego termostat grejača, i na taj način blagovremeno isključiti grejač.

U prevodu, u svemu treba imati pravu meru. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 3:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Nije dobro na mali akvarijum prejak grejač, već treba imati razumnu meru, npr. na akvarijum od 30-40 litara ne valja grejač od 300 W, jer kada se 300 W uključi, onda naglo zagreje vodu, pa se stvaraju temperaturni skokovi, koji predstavljaju stres za živi svet.

U prevodu, u svemu treba imati pravu meru. Wink

ZAto ja grejac drzim u filteru i molim lepo. Ne dobijam onu ruznu sliku da se ribice skupljaju oko grejacva kao ranije kada sam imao jedan od 100w.
DA sam uzeo manji tj slabiji grejac ne bih dobio zeljenu temperaturu vode. Wink Inace u prostoriji u kojoj mi je akvarijum je 21celzjus

p.s.
mogao si da glasas Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 4:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skupljale se mukice da se malo ogreju. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio si prejak grejac za aq. 300w na 112l... Ne znam kako podesen na 30c daje u aq 25c ali ako je tako i ako tebi to odgovara onda super! Btw, skuplji je grejac od 50w nego od 300w. Govorim o jednoj velikoj trgovini u Bgd, i ogradicu se da ih imam ispod svake i po jednakoj ceni (za slucaj da krenu pametovanja).
Da li bih preporucio uzimanje jaceg grejaca, naravno da ne bih! Experiment je prost, uzmi manji aq (do 50l) i podesi grejac od 300w na 23c a stavi hladniju vodu. Kada se iskljuci izmeri temperaturu u aq. Isto ovo je DD objasnio u gornjem postu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Kupio si prejak grejac za aq. 300w na 112l... Ne znam kako podesen na 30c daje u aq 25c ali ako je tako i ako tebi to odgovara onda super! Btw, skuplji je grejac od 50w nego od 300w. Govorim o jednoj velikoj trgovini u Bgd, i ogradicu se da ih imam ispod svake i po jednakoj ceni (za slucaj da krenu pametovanja).
Da li bih preporucio uzimanje jaceg grejaca, naravno da ne bih! Experiment je prost, uzmi manji aq (do 50l) i podesi grejac od 300w na 23c a stavi hladniju vodu. Kada se iskljuci izmeri temperaturu u aq. Isto ovo je DD objasnio u gornjem postu.


kako daje 25 a u filteru 30ne znam ali mogu da uslikam. znam da kada stavio na grejacu 26 u akvarijumu bilo 23. vidim da grejac ne laze u smislu temperature koju mu zadam u zatvorenoj posudi tu i dobijem.... iznosim svoje iskustvo u vezi sa njim, jer ce nekome mozda znaciti. obican sam smrtnik i nisam prodavac da se razumemo Smile
lakse prodavcima pretpostavljam da prodaju vise komada jacih grejaca kad imaju papreno skup onaj od 50w. ugrade u cenu sve sto treba Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapemina filtera je dosta manja u odnosu na zapreminu celog akvarijuma i bez obzira sto pumpa non stop izbacuje vodu iz filtera. zbog svoje manje zapremine voda u filteru se mnogo brze zagreje i onda se grejac ugasi, zbog toga ti je razlika u temperaturi na grejacu i u akvarijumu. Ovo pricam iz licnog iskustva, grejac je sada u akvarijumu ali je zamaskiran tako da je neprimetan. Inace u 120 l imam tetrin grejac od 100 W koji zavrsava posao. Kaze 100 w za 150 l a 300 W za 450 l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj je grejac u filteru i podesen na 26, a tolika je i temperatura i u akvarijumu. Nesto to kod tebe nestima.
Inace slazem se da netreba preterivati sa jacinom grejaca. Kupujte one grejace koji ce zadovoljiti potrebe akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zorbas
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 92
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac treba uzimati u zavisnosti od razlike sobne temperature i temperature vode.Svaki grejac bi trebalo da na kutiji ima tabelu na kojoj je navedeno koliko W grejac treba na koju litrazu i za koju razliku u temp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Moj je grejac u filteru i podesen na 26, a tolika je i temperatura i u akvarijumu. Nesto to kod tebe nestima.
Inace slazem se da netreba preterivati sa jacinom grejaca. Kupujte one grejace koji ce zadovoljiti potrebe akvarijuma.


Juce sam ga kupio pa cu da vidim. U principu rekao sam svoje iskustvo sa grejacem od 100w na sto litara.
Ne vidim zasto ne treba kupiti jaci grejac. Jaci grejac brze zagreje vodu pa iskljuci.
Jos nisam cuo stetnu stranu jaceg grejaca u smislu da neko ko ima 100litarski akvarijum da kupi kao ja 300w grejac Question Question Question Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbor je tvoj, kao i odlika. Citiracu deo posta koji je napisao DD :

Citat:
Nije dobro na mali akvarijum prejak grejač, već treba imati razumnu meru, npr. na akvarijum od 30-40 litara ne valja grejač od 300 W, jer kada se 300 W uključi, onda naglo zagreje vodu, jer je greje velikom snagom sve dok termostat ne registruje promenu temperature, pa se stvaraju temperaturni skokovi, koji predstavljaju stres za živi svet.


Upravo te temperaturne razlike mogu, i uticu na stres riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Izbor je tvoj, kao i odlika. Citiracu deo posta koji je napisao DD :

Citat:
Nije dobro na mali akvarijum prejak grejač, već treba imati razumnu meru, npr. na akvarijum od 30-40 litara ne valja grejač od 300 W, jer kada se 300 W uključi, onda naglo zagreje vodu, jer je greje velikom snagom sve dok termostat ne registruje promenu temperature, pa se stvaraju temperaturni skokovi, koji predstavljaju stres za živi svet.


Upravo te temperaturne razlike mogu, i uticu na stres riba.


Meni je u akvarijumu temeperatura vode konstantna tj nema oscilacija.
Problem je u tome sto je pumpa na dnu akvarijuma a topla voda na povrsinii slabije se mesa pa je zato tako. Generalno u akvarijum ne ulazi voda od 30 stepeni. Zbog trenutne konstrukcije filtera neravno merno se zagreva voda ali promenice se kada uvedem komoru za grejac.
Cim je voda u akvarijumu u svim delovima 26celzjusa ne vidim kako je moguce da utice lose na ribe. uostalom kako rekoh voda na nekih 20tak cm od dna filtera je tako topla. imam jaku pumpu pa je zato mesanje vode malo sporije Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejac Trixie 25w menjam za grejac od... kikii77 Tražnja 2 Uto Nov 17, 2020 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman 300w za 50w Peku Razmena 0 Pon Jul 27, 2020 5:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polovan grejac Stasheetza Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 31, 2017 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali grejac Turtle Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 16, 2017 1:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejac za 175l? ludidzora Grejanje i hladjenje 3 Sub Mar 11, 2017 1:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License