Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ocu da formiram 2 akvarijuma od 30 lit...iste velicine,filtere nemam...planiram da namestim spoljne filtere...dali da pravim jedan zajednicki ili 2 svaki posebno??sluzice kao mresni...hvala:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 11:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi da napravis jedan filter,trebalo bi da dobro preciscava vodu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes da napravis filter ali ako npr. pojave se tacke u jednom akvarijumu onda ce i u drugom , pa bolje je da svaki akvarijum ima svoj spoljasnji filter....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pravi filter u varijanti da on bude iza akvarijuma da prljava tj nepreciscena voda ide sa bokova filtera u krajeve akvarijuma. time pravis maximalno kruzenje vode..
mala skica:

Image

hvala na paznji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

paznja svakako...a dali da ipak pravim 2 filtera sto sam i mislio ili jedan?da mislio sam da pravim vise komora da bi sammim tim bilo i kruzenje vode vece...ako budem pravio pojedinacne filtere dali je dobrar sa 4 komore..ja sam uglavnom vidjao sa 2...ali ipak sad hocu da malo exprimentisem..
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 2:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

v!KTOR ::
paznja svakako...a dali da ipak pravim 2 filtera sto sam i mislio ili jedan?da mislio sam da pravim vise komora da bi sammim tim bilo i kruzenje vode vece...ako budem pravio pojedinacne filtere dali je dobrar sa 4 komore..ja sam uglavnom vidjao sa 2...ali ipak sad hocu da malo exprimentisem..
Smile


ovo je jedan filter za dva akvarijuma. nisam samo osnovu podelio. sasvim dovoljan ti je trokomorni. do duse nemam dimenzije tvog akvarijuma pa ne mogu da pricam nesto vise. ovo je samo skica u kom pravcu da razmisljas vise komora ti ne znaci. bitno je sta imas u toj jednoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na ovom tvom filteru Slobabob treba samo jaka pump, extra ideja. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dimenzije h=30cm,d=40cm,s=25cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hemac88 ::
na ovom tvom filteru Slobabob treba samo jaka pump, extra ideja. Smile


moze da se koristi potopna pumpa za fontanu dimenzija 5*5*7 cm.... neka od atman-ovih

v!KTOR ::
dimenzije h=30cm,d=40cm,s=25cm...


moze jedan ovakav filter:
Image Image
koristices jednu pumpu gde ces racvom da podelis vodu. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne dozvoljava mi opciju izmeni pa moram ovako:
malo se zabrojao pa nisam obratio paznju za levi deo filtera.
mala korekcija dimenzija:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ti nam bas slikovito objasnjavas...odlucio sam napravicu 2 filtera za 2 akvarijuma...bice sa 3 komore...nije neka litraza tako da ne mora da je bog zna sta efikasan..
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License