Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2010 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, promaklo mi je da si pitala za naziv. Ceratophyllum je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2010 10:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Pet Feb 12, 2010 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na slici u bazi izgleda kao da je zasadjena??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2010 5:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, zasadi i ti sta drugo da ti kazem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2010 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile nisam znala da mogu da se zasade. Kako kad nemaju koren? Kod mene plutaju i tu se kriju gupi bebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2010 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i ja sam ga drzao da pluta zbog mladji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2010 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa i treba da pluta, u slucaju da se posadi, donji deo biljke pocinje da propada, a biljka vidno slabije napreduje... taj deo koji je u tom slucaju u podlozi se ne uzili....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2010 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li postoji neka hemija za ove alge, mislim protiv njih Smile. Da izbacim mahovinu napolje (posto je na njoj najvise ima) i da je tretiram necim? Ovako ne ide, ima toliko algi da se ribice ponekad zapetljaju! (Ne salim se!)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2010 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od hemije bi trebalo da pomogne easy carbo.

Moj ti je savet da rasformiras taj akvarijum i da krenes sa novim setup-om.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dragan Trnavac
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2010
Poruke: 139
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Mar 23, 2010 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam procitao a je covek prskao crne cupave alge hidrogenom (vodonik peroksid ) 3% to je super dezinfekciono sredstvo ima ga u svakoj apoteci ali neznam kako moze da utice na akvarijum tj. kako je prskao alge po biljkama. Mora da ih je vadio ili je ispraznio vdu do nivoa biljaka i onda prskao hidrogen po algama. Dali je neko nesto cou o ovome i dali zna ima li to efekta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 23, 2010 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam cuo za to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
FishLover
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2010
Poruke: 27

PorukaPoslao: Uto Mar 23, 2010 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jana: ta plutajuca biljka-i ja je imam u aq,nasao sam je u obliznjem kanalu,cuo sam da je zovu "vodena kuga" ima je na tone u nasim vodama...
A za te koncaste alge,i ja sam ih imao-uzmes cetkicu za zube i fizicki ih odstranis iz aq,tako sam ja i malo po malo nisu vise rasle...mada se meni ta alga svidja,dobra je kao zamena za mahovinu,tj kad se ribe mreste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Čet Mar 25, 2010 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusala sam i to. Ali alga je tako jako vezana za biljke da se one pokidaju pre nego sto se alga odvoji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pexy
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 28
Lokacija: Herceg-Novi Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mene Very Happy
Danas sam primjetio da mi se pocelo po staklu hvatati male vlaknaste zelene alge(na svakih par milimetara po jedna duzine nekih 3-5mm)
Inace osvjetljenje je 2 x 18w neonke akvarijum 50x35x35 (spoljasni filter spuzva pjesak aktivni ugalj spuzva),od ribica 2 ona cistaca za staklo 2 somica 2 crne udovice 2 barbusa 3 zebrice i 6 gupija.
Podloga je od pjeska a od biljaka ima jedan mali vodeni hrast
Da i svjetlo je upaljeno od 10 do 22h tj.12 sati.Temperatura 26 stepeni celzijusa,voda bistra.
Ovdje je slika http://www.akvarijum.org/forum.....p;start=60

Sta da radim????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda ovo pomogne

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 23, 2010 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fauna je jedan priznati Akvarista i kad kazem priznati to mislim i bukvalno. nekad imam osecaj da covek ima celu literaturu i iskustvo u malom prstu. ako je on sastavio tabelu onda se treba i pridrzavati terapije i saveta ....
inace za hidrogen jesam citao u jednoj temi gde se spominje kao lek ali samo kod iskusnijih akvarista koji znaju sta rade i kako to rade. inace ne preporucuje se doziranje u akvarijumu zbog hemiske reakcije u istom i moguceg trovanja ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License