Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu imam samo gupike i koridorase.
Da li ima neka vrsta ribica (osim zivorotki) koja bi mogla da se mresti u tom akvarijumu,a da im gupike i koridorasi ne diraju ikru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 9:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi rekao koliki ti je akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

65 l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu nigrosi, pobice gupike i korije pre nego sto im i vide ikru.
Sad ozbiljno, ribe se mreste u posebnim akvarijumima, ako nemas poseban akvarijum za mrest, sta ces tek sa akvarijumima za odrastanje mladji?
Takva "zajednica" u kojoj se vise vrsta riba uspesno razmnozava nije moguca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedan od 10l.A kada bih drzao koridorase u tom akvarijumu da li bi ono dirali (jeli) svoju mladj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 9:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Velika vecina roditelja jede svoju mladj. Da bi se to sprecilo, roditelji se odvajaju u toku mresta i posle mresta odnosno roditelji se drze u mrestilici za vreme mresta i kasnije kada zavrse sa mrestom, vracaju se u glavni akvarijum. E sad, sve je pitanje koliko ti imas vremena i uslova za sav taj posao, i pre svega koliko ti je bitnan broj mladji.
A mozes i sve da pepustis prirodi, pa ko prezivi ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam vremena,a kakvi uslovi trebaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

axterix, prvo moras da kazes koje ribe hoces da mrijestis pa tek onda da trazis odgovor na pitanje koji uslovi trebaju..... Ja ti predlazem Corydoruse!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro,navedite ulove za razmnozavanje koridorasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Feb 28, 2011 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, sad mi ovo dodje kao neko polaganje pred komisijom za ocuvanje vrsta riba koje nisu ugrozene.
Axterix, pozadina ovog odgovora zaista nije ni zlonamerna niti zelim da te potcenjujem, ali o coridorasima smo zaista puno pisali na forumu ( pa cak postoje i teme o tom " problemu" ). Za primer :

- Corydoras paleatus mrest (Misterija)

- Coridorasi
- mrest Coridoras paleatus i albino

I jos dosta tema u kojima ima sve i svasta sa razlicitim iskustvima o mrestu coridorasa, a i Guppyka.
Razumem te da te mrzi da citas, razumeo bih i da ti gori pod nogama pa ti odgovori hitno trebaju, ali ti jos nisi ni "poceo " a vec bi na tacni sve odgovore.
Veruj mi, da ti odgovori mogu da ti se plasiraju veoma brzo tj da ti se odgovori na svako tvoje pitanje, ali onda ovaj forum ima problema tako sto ce o problemima pre, tokom i posle mresta jedne ribe biti u 20 - 30 tema rasireno, sto i nije preporucljivo.
Sauvise si ubrzao na pocetku sto nije nikako preporucljivo ( za tvoje dobro, a i dobro riba koje mislis da uzgajas ).
Moj savet ( koji i nemoras da poslusas ), jeste : Nadji ovde i na netu sve o odredjenoj ribi kuju planiras da uselis u akvarijum i citaj, citaj, citaj .... vremenom ces i sam a uz pomoc onog sto si procitao da steknes i svoje iskustvo, pa ces i ti nekome pomoci tako sto ces mu preneti svoje zapazanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2011 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,nije me mrzelo da citam ,potpuno se slazem sa tobom

A jel imaju neke ribice koje mogu da se mreste u obicnoj vodi a da ne jedu svoju mladj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2011 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedefinisano pitanje. Svakako da ima, ali onda je pitanje, da li ti imas uslove za takve ribe ???
Da se ne bi igrali coravih baka, bilo bi od velike koristi kada bi malo definisao svoj put u akvaristici i kada bi se mi ostali bazirali u jednom krugu. Ovako mozemo da setamo iz biotopa u biotop i da na kraju niko nista neshvati sta si ti hteo ... ili je mozda u tome caka??? da nas vozikas malo tamo amo ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2011 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne nije,zasto bi trosio vreme...
Zelim da znam koje ribice brinu o svojoj mladji,a nisu mnogo zahtevne sto se tice mresta(jer neznam da kiselim i sta je vec potrebno da uradim sa vodom kako bi bila pogodna za mrest odredjenih ribica).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gupy :)
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 69
Lokacija: Kozarska Dubica

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2011 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Axterix, da li si ti uspjesno razmnozavao zivorotke kao sto su Gupyke, Mollyke, Platyke i Ksife???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2011 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam ,to jos uvek radim ali bi da pokusam sa ikrasicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License