Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 slama u borbi sa algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2011 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a li je neko ubacivao neku slamu u akvarijum, i tako porazio alge u akvarijumu ili ako neko zna nesto o tome da li moze da me savetuje da li to uopste uspeva ili ne i da li ima stetne uticaje po ribe,.......sva vasa iskustva znacice ....zato ako znate nesto o ovome pisite/........ Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2011 1:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2011 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jecmena slama navodno luci neke supstance koje sprecavaju rast algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2011 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam nekoliko ljudi koji su pokusavali, ali niko od njih nije imao vidljivo pozitivne rezultate. Inace, radi se o jecmenoj slami, cisto da naglasimo.
Bilo je dosta ozbiljnijih eksperimenata vezanih za ovo (ne u akvaristici), ali su rezultati, za sada, dosta labavi. Mozes naci na netu vise studija ciji su autori imali pozitivne rezultate u odredjenim okolnostima, odnosno usporavanje rasta odredjenih vrsta zelenih algi. Potrazi malo po netu, ali preskoci akvaristicke sajtove i forume, da bi stekao pravi uvid u tematiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2011 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala blue i nigrose... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Bluom.
Ja sam se igrao sa Slamom u akvarijumu i nije bas toliko spasonosna, da bi mi mogli da se odmaramo a Slama da bije nase bitke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam se pre 2meseca resio crne alge tako sto sam dodao jace osvetljenje ,i nisam ga gasio nikad ukljucio vazdusnu pumpu na max i dodao 2 algara posle 7 dana sve normalno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da, i ja sam probao jecmenu slamu. Nema vajde od nje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa svetlom i algama IvanaJankovic Rasveta 26 Pet Jan 18, 2019 12:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama voja kozice 96 Alge 19 Pon Okt 30, 2017 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License