Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li je moja ksifo ribica trudna ??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image


Hteo bih potvrdu od nekog ko je imao iskustva sa ksifo ribicama dali je trudna posto mi je ovo ako je prva trudnoca Smile ?
kakvi uslovi su potrebni sto se tice temperature vode za male ksifo ribice ?
sa cime bi moga da ih hranim ?
dali je majka opasna po njih kada se porodi ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najsiguniji znak je kad se zenka malo prosiri po bokovima. U akvarijum gde ce se ksifo kotiti mora biti dosta mesta za skrivanje mladji. Znaci, malo povrsinskim biljaka i na dnu da imaju gde da se mali sakriju jer ce i ksifo kao i svaka druga riba da nasrne na male. Sto se tice uslova, kakvi su u akvarijumu odakle je zenka ksifoa neka takvi budu uslovi i u tom gde ce odgajati male.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upravo sam proverio bokove jeste se malo ubucila i u sirinu Smile

cekaj po ovom tvom odgovoru ja bi nju trebao ostaviti u akvarijumu sa malim ribicama posle porodjaja ???

posto sam ja mislio da je prebacim u totalno prazan mali akvarijum u koji bi samo stavio grejac bez pumpe i kada se porodi mislio sam je izvaditi i vratiti u veci akvarijum sa ostalim ribicama sta mislis o tome ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ako ti ne trebaju mladi onda je ostavi sa njima Very Happy rekao ti je da kad prebacis ribicu u drugi akvarijum da se koti,moras da joj obezbedis iste uslove kao sto je imala u prvom akvarijumu! a ribicu kad se okoti obavezno vadi jer mladj ima da ga nema Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sto se ishrane tice ja sam za moju mladj uzeo larve komaraca i listice i od toga sam napravio prasinu i izmesao! a imas da kupis i hranu za mladj!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gde ce odgajati male. I ja sam se malo zacudio Smile))))

Hvala ljudi na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
persepolis
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2010
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 27, 2010 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se skoro okotila ribica ksifoa,kao i ti trazio sam savete i cinimi se da je najbolje da kupis mrestilicu gde ces ubaciti trudnicu:)koju ces spustiti u akvarijum,na taj nacin kada dobijes malce,bice im obezbedjena temperatura kao u akvarijumu a i imace dovoljno kiseonika,ja moje malce hranim listicima koje usitnim a moze i nalo presovanih tubiflex crvica,od njih ce brze rasti sa obzirom da su bogati proteinima,.....nadam se da ce sve proci uspesno....pozdrav pa javi novosti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e posto si ti svez sa iskustvo koliko malaca da ocekujem ???
koja je cena mrestilice ??

naravno da cu javnuti po mojoj proceni ovo joj je 2 nedelja trudnoce tako da se nadam da ce posle jos 2 biti lepih novosti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sve zavisi koliko je stara riba koja treba da se mresti..a mrestilica je oko 230din.bar kod mene u SD-u
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
persepolis
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2010
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobio sam oko 25 malisana ali moze biti i vise,plus mi je zenka smazala par komada:(,mrestilica sam platio 250 din i resio se problema,bez mrestilice bi morao da inprovizujes nesto i dosta bi sebi iskomplikovao stvari....malisanima ce trebati 2-3 meseca da dovoljno porastu da bi mogo da ih pustis u akvarijum sa ostalim ribicama,tj da ove ne mogu da ih smazu:),zenka je spremna za "porodjaj"kada izgleda kao da ce puci a i pocne da bezi i skriva se od muzijaka,to je znak da je odvois(bar po mome isustvu),.....samo napred,bas je lep osecaj kada dobijes malce,pogotovu 1.put,pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nabavio sam mrestilicu Wink
tako da smo sad spremni da docekamo porodjaj Smile

Hvala jos jednom na podeli iskustava i savetima

Cim se porodimo javljam kako je bilo Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Ned Mar 28, 2010 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mrestilice proveri dal ima prostora izmedju resetki,jer meni se desilo da su bile sastavljene tankom opnom plastike,jedva vidljive golim okom pa sam morao u sred porodjaja da vadim to i da prepravljam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MILAN
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Apr 2010
Poruke: 8
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Apr 06, 2010 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam novi i isto imam problem jer moja ksifo nema veliki stomak,imam dva muskarca i dve zenke pa bi hteo da pitam kako da ih uparim jer nisam primetio da se pare,bilo kakav savet bi mi dobro dosao unapred hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 09, 2010 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Porodjaj je prosao super ali nisam uspeo da izbrojim koliko je ribica izmrestila posto imam krupni sljunak u tom akvarijumu de se mrestila pa su se zavukle Smile

Sad me zanima koliko i kad posle porodjaja treba da ih hranim ?????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Ned Maj 09, 2010 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzimajuci u obzir da je ksifo i da nisu zahtevne hrani ih sa suvom hranom koju koristis za ribice samo je izmrvi izmedju prstiju, takodje mozes da koristis zumance od kuvanog jajeta da hranis ribice mada mnogo muti vodu, takodje redovno usisavaj dno ribicama zato sto ce pre umreti od zagadjenja vode nego od gladi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je platy trudna? Stevan12345 Razmnožavanje 2 Sub Feb 04, 2023 8:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka moja 4 Uros Kg Akvarijumi 2 Pon Jun 06, 2022 9:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License