Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pistia Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 13, 2009 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

U obilju akvarijumskog bilja koje koristimo za ukrasavanje i stvaranje pogodnih uslova za pojedine vrste riba, znacajno mesto zauzima i piscija (Pistia). Odavno je poznata odgajivacima ukrasnih ribica koji je rado koriste kao biljku za povrsinu u akvarijumima za mrest ikrasica.
Ova vrsta je zahvalna i za zasenjivanje pa je pozeljna u zajednici sa ribama koje vole tamniju sredinu. Inace, piscija je pravi kosmopolit jer uspeva u mnogim tropskim oblastima sirom sveta. Specificni zadebljeni listovi mogu biti dugacki 25 cm i siroki 10 cm. Loptastog su oblika sa izvijenim rubovima.
Koren biljke je dugacak i visi u vodi u obliku resa pa izgleda veoma dekorativno. Kod mladih biljaka je belicast a kod starijih plavicasto crn. Zanemarljivo mali cvetovi razvijaju se u korenu listova. Ova biljka zahteva temperaturu od 24-30 C, mnogo svetlosti i vlazan vazduh.
Za listove piscije opasno je kapanje vode sa poklopca akvarijuma jer tada pocinju da trule. Trebalo bi voditi racuna da izmedju listova i poklopca bude dosta prostora kako ne bi dodirivali vlazno staklo. Ako od rane jeseni ne dobija dosta svetlosti, piscija pocinje da vene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 13, 2009 10:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Maj 15, 2010 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nekih slika mojih pistia...

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko treba toj pistiji da se razmnozi ja sam juce doneo mali pelcer koliko bi mi trebalo na svetlu od 40w na akvarijum od 35l????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jun 05, 2010 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na tom svetlu ces dobiti alge, a ne pistiu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Manic
Akvarista



Registrovan: 30 Jul 2010
Poruke: 83
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juice,
nisam bas najbolje shvatio - sta je pisac hteo sa ovim da kaze? Da li mu je to premalo ili previse svetla na njegovu litrazu, po tvom misljenju.

Ja, sam recimo, skoro instalirao 2x18=36w na 70 l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa znas sta...ide 1w po litru to je neko jako osvetljenje....ovo je staro osvetljenje na starom akv...dok to nisam znao...msm govorim na ono sto je juice rekao...pa mogao bi ti da ubacis jos jednu neonku od 18w...onda bi to bilo negde oko o,75w po litru sto je ja msm idealno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li pistia posle odredjenog vremena kada se premnozi i kada nezelimo vise da je drzimo u aq da se izbaci skroz???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno, nije kao socivica koja je prava napast, pokupis sa povrsine i nema vise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
skip
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 356
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala el_stupido!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

v!KTOR ::
koliko treba toj pistiji da se razmnozi ja sam juce doneo mali pelcer koliko bi mi trebalo na svetlu od 40w na akvarijum od 35l????


Nije to svetlo loše, samo ti treba puno puno malih pelcera. I CO2 , i svašta nešto...
Najbolje je imati mogućnost postepenog pojačavanja rasvete, pa polako kad se biljke ukorene i krenu, postepeno pojačavati intenzitet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam gupi trava, pistia, nana sstanko78 Na poklon 2 Sre Feb 03, 2021 11:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pistia na poklon. Nikola09 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Nov 06, 2019 3:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Socivica i pistia da li neko ima da p... VilenjakBg Biljke 2 Pet Jan 25, 2019 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pistia na poklon boracBobi Arhiva Malih Oglasa 2 Pon Jan 15, 2018 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pistia boracBobi Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Dec 17, 2017 4:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License