Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sundjer filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li sundjer filter bolje cisti kada se u njemu nalazi rasprsivac...
Iam identican ovakav

Image

i extra sam cisti akvarijum od 45l...perem ga na nedelju dana i voda posle pranja je crna...a imam slican model bez rasprsivaca u manjem akvarijumu i voda je malo mutnija...pa sta vi mislite sa ili bez rasprsivaca???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 10:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne kapiram bas pitanje.Da bi uspostavio cirkulaciju vode kroz sundjer neophodna ti je pumpica za vazduh,odnosno rasprsivac...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to ne moze da radi bez rasprsivaca. Kako mislis da uvlaci prljavstinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako...neki filter sundjeri nemaju rasprsivac u sebi...nego samo cevcica i 2 plastike koje se spajaju i tako grubo rasprsuju vodu...a neki imaju kao ovaj moj sa slike rasprsivac (air stone) u sebi i finiji mehurici izlaze i bolje cisti...pa sad pitanje je da li bolje cisti zbog modela filtera ili zato sto ima rasprsivac???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja takve koje nemaju rasprsivac jos nisam video. Kako mehurici prolaze onu vuku prljavstinu u sundjer i tamo se skuplja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jedino zavisi od jacine vazdusne pumpe a sve ostalo ( velicina mehurica ) je .... nebitno ( estetika ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran da je samo estetika u pitanju.Sto kvalitetniji(sitniji) rasprsivac,vise se obogacuje voda kiseonikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda se obogacuje kiseonikom i talasanjem vode, a toga uvek ima kod ovih filtera. Inace, mehurice koje proizvodi ova pumpa ( sitni ili krupni ) nekada se ne rastvaraju u vodi odnosno velika vecina vecine se ne rastvori u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Velicina mehura je i te kako bitna za protok ovih filtera. Sto sitniji, to bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci bolje je sa rasprsivacem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo vam je rasprsivac u vecini sundjer filtera.


Image

Pomeranjem donjeg dela regulisete velicinu mehurica.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takav je onaj kod mene,nema nikakav kameni rasprsivac,vec ovako plasticni.
Iskreno,prezadovoljna sam kako radi,uzeh juce i za moje "obdaniste "jedan(12 litara) za manje akvarijume su ekstra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Mar 25, 2011 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam ovaj filter drugi u akvarijumu za mladj.
Image
mogao sam da kupim i prvi ali sam hteo da uzmem veci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Mar 26, 2011 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Ovo vam je rasprsivac u vecini sundjer filtera.


Image


kod mene je takav na najmanjim filterima...a na ovom vecem sto bolje cisti je obican malo izduzeni kameni rasprsivac...gledacu da slikam pa da vam izbacim sliku sutra...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License