Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alu folija u poklopcu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao, video sam na forumu zalepljene folije u poklopcu zbog reflekcije. Interesuje me koliko je to bezbedno posto mi je jedan prijatelj rekao da je ona dobar provodnik el. energije i da bi kao takva mogla da napravi haos u akvarijumu. Da li je to istina? Ja u akvarijumu imam kineske elektronske neonke, znaci nisu one standardne velike vec male i sva elektronika je unutar akvarijuma. Ne bi da nastradam zajedno sa ribicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 6:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ti je deo haube osvetlenja izolovan od aq.Ako jeste nema potrebe za brigu,ako nije nebi bilo lose to da uradis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prijatelj je bio u pravu, jeste dobar provodnik struje. Ako bilo koja tacka dodje u dodir za neizolovanom zicom pod naponom, cela povrsina ce biti pod naponom.
Sa druge strane, ako se sve uradi pazljivo i pedantno, kako bi uopste folija dosla u dodir sa neizolovanom zicom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Botond
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2011
Poruke: 31
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican provodnik, ali ce te struja samo malo protresti (znam iz iskustva)!Ako dobro izolujes zice nema problema!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa svima. Iz licnog iskustva mogu da potvrdim ( koja novost Very Happy ) ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, slikacu poklopac pa cu okaciti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga poklopac, tu se vide sijalice i kablovi pa vi procenite da li je bezbedno
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, tebi sva isparenja idu pravo na neonke,a to nije dobro.Ja bi ti predlozio da napravis drugu haubu,tako da ti osvetlenje bude odvijeno od aq.Najbolje je to uraditi sa staklom.Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci ventilator u haubu, tako da ispumpava vazduh van haube, i nećeš imatim kondenzaciju. Kao ventilator možeš upotrebiti procesorski ventilator ili onaj od napajanja za računar. Možeš ih povezati na adapter od npr 5 ili 6V jednosmerne struje, iako u računaru rade na 12V nema potrebe za time, jer su snažni, pa i kada rade na 5V to je sasvim zadovoljavajuće za ovu svrhu o kojoj govorim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pre ovoga stakleni poklopac koji sprecava kondenzaciju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da na tom mozzes slobodno da stavis odma alu foliju i nece biti problema sve je to dobro izolovvano Smile za razliku od mene sto sam ja radio izolaziju ovo je super Very Happy xaxa Razz ,a sto se tice toplote kod mene je sve tip top zatvoreno i 6 neonki unutra niss nema grejanja Smile skoro uopste Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo.
Sa tom armaturom mozes slobodno alu foliju da zalepis.
Drugo.
Koja je litraza akvarijuma, i koja je jacina tih dveju neonki.
Trece.
Slobodno odgovori Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može da stavi alu-foliju, ali je bolje da skine tu zaštitnu plastiku od tih armatura, jer ona dosta umanjuje intenzitet svetlosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2011 7:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako prvi akvarijum, odnosno poklopac na slici je 45l a osvetlenje je 2*8w, trebalo bi da ubacim jos jednu. Drugi je 30l i ima isto osvetlenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vlaga na staklenom poklopcu rajvosa033 Rasveta 4 Uto Mar 02, 2021 11:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Folija laky_kg Vrtna Jezerca 2 Pon Jun 08, 2020 12:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zabokrecina na poklopcu Fricky`88 Alge 8 Sre Sep 30, 2015 6:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alu folija Yolhe Rasveta 2 Pet Jul 04, 2014 6:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Folija samo guppy <333 Ostala oprema 8 Ned Sep 09, 2012 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License