Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uradi sam - Top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TurboForce
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2011
Poruke: 37
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Blue ::
Verovatno odozgo ima spray bar celom duzinom, da ne kazem cev sa rupama... Smile


Pa da, ali to nije homgeno proticanje kroz sav filter materijal, već je protok skoncentrisan oko mlazova spray-bar-a.

A možda je takav filter i efikasniji, jer ima više vazduha u filter matrijalu.
Da li je to onda neka varijanta wet-dry filtera?


Celom duzinom ide cev sa rupicama od 3-5mm na razmake od 3cm koja je na kraju zatvorena, pumpa koja ce gurati sve to imace od 1500 do 2000 litara po satu tako da ce ceo filter biti natopljen.

Inace za radom sa ne obradjenim staklom je naj bolje imati rukavice koje sa donje strane imaju kozu, platnene nisu naj sigurnije. Ja sam se naj vise isekao kad sam nosio sam akvarijum dimezija 120x45x35, spustao sam ga sa drugog sprata i morao sam cvrsto da ga zagrlim a posledice su bile posekotine bicepsa i koze do pzuha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 2:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Bas zbog takvih povreda covek se zapita da li da postavi nesto na forumu. Imamo dosta klinaca koji mogu da se osokole na razne projekte, i eto belaja. Zato apelujem na sve clanove koji nisu vicni planiranju i pazljivom radu da ne pokusavaju da izigravaju majstore.


Cak i ako imate sve 5 iz Opste tehnickog obrazovanja!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
hazard013
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2011
Poruke: 26
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam proucavao crtez skoro ceo dan,naravno odlucio sam i ja da sebi nepravim top filter,mada cu videti da uradim neke prepravke i interesuje me da li moze da se iskoriste delovi pume iz hang on filtera?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi kako budes uklopio delove. Inace, da je moguce , moguce je.

hazard013 ::
Cak i ako imate sve 5 iz Opste tehnickog obrazovanja!!!

Imao sam i ja 5, pa se pehovi dogadjali. Prosto coveku nekad misli skrenu i ... gotovo, rana je tu, krvi previse a doktor .... ko ce kod doktora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 20, 2011 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otisli smo u off. Da se vratimo temi .....
Ovako izgleda sada ....


Image

Nedostaju jos keramicki prstenovi i eventualno bio sundjer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da dodas jos nesto za osiguranje cevi, za slucaj da se neka vakuum gumica slucajno otkaci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TurboForce
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2011
Poruke: 37
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si razmisljao da izbusis rupu u staklu na nosacu kroz koji bi prosla cev,
jer ovako mi deluje da je pumpa u prednjem planu akvarijuma.
Od cega je rebrasto crevo i ovo drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Da dodas jos nesto za osiguranje cevi, za slucaj da se neka vakuum gumica slucajno otkaci?


Videcemo. Sobzirom da sam tek krenuo sa ovom vrstom filtracije vode, mislim dace tu biti jos dorada i izmena. Zasad ovo radi kako je predvidjeno a u buducnosti mozesvasta da se unapredi.

TurboForce ::
Da li si razmisljao da izbusis rupu u staklu na nosacu kroz koji bi prosla cev,
jer ovako mi deluje da je pumpa u prednjem planu akvarijuma.
Od cega je rebrasto crevo i ovo drugo.


Sto se tice rupa ...nazalost nemam odgovarajuci "alat", a bojim se da cu spustiti bezbednosnu tacku prelivanja.
Pumpa moze da se seta ... trenutno jeste u prednjem planu i trazim pravu poziciju za cirkulaciju vode, kako bi smanjio ili otklonio mrtve tacke u akvarijumu.
Cev i crevo je pvc izolator za kablove. Inace, rebrasto crevo je ravno unutra ( nema kanale koji bi mogli da skupljaju prljavstinu i zacepe crevo ), i veoma je savitljivo a bez veceg otpora na ispravljanje creva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene u mom aq svi ostali filtri ,odnosno sva voda prolazi kroz TOP filter on je zadnji precistac i veoma sam zadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
mik
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 19
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam razmisljao takodje da napravim top filter,ali sam sasvim slucajno naisao na atmanov 1216 filter i odlican je a us to nije ni skup.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radi li Top kao Singer? ima li sta novo od Ciklida?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter samo prede .. a ciklidi ... nije jos cikliranje zavrseno Rolling Eyes Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2011 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Poslednji izmenio nikouro dana Čet Sep 26, 2013 10:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2011 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim lepo radi filter a i aq si lepo namestio Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam neke dobre ideje citajuci ovu temu.

Jedna mana ovog nacina filtracije je sto se mora imati hauba da se sakrije filter

Mozda jos jedna - ne moze se voda "uzimati" sa vise mesta na dnu vec samo tamo gde je pumpa, mada bi se to dalo nekako resiti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License