Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pliva kao zmija, tanko kao konac, dugo 5-6mm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pliva kao zmija, tanko kao konac (jos tanje), dugo 5-6mm, bele boje

Zna li neko sta je to, ppostavljam neki crvic ili sl.?
Zapazio sam vec par puta da mlati po vodi, nema ih puno

I jos dole po kamenju nekad zapazim neke crne "bubice", polukruznog oblika, skakucu kao vaske. Velicine oko 1mm, jako malene

Nema puno ni jednih ni drugih, bar mi se cini.

Ima li neko pojma sta su ovi organizmi i da li su stetni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 8:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baci pogled ima li ih na ovim fotkama. http://www.planetinverts.com/w.....arium.html

Ako ih nema ovde, onda su sigurno mikrocrvi. A njih ce ribice rado smazati, kao i te bubice koje god da su. Ako ih ukebaju naravno. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da, da, hvala. Bubice nisam nasao tu, ali njih jedva i vidim koliko su malene, ne znam ko bi to uopste uspeo da fotografise

U aq su trenutno samo kozice, biljke i puzevi, tako da ovi mikroskopci nemaju prirodne neprijatelje. Izgleda da je vreme za ubacivanje pokoje ribice...

Crvici su ovo:

Nematodes
Nematodes are small, thin, white/transparent free-living roundworms and the "swim" moving themselves in a wave like pattern (well, forming an S shape). If disturbed, they will swim around wriggling briskly. You can find them from the substrate and they are the ones that might appear from the filter when you turn it on. These ones are harmless, but as with any other "pest", if there's too many of them, you are either overfeeding or just not keeping the tank clean enough of debris, decaying plant matter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nsto pliva u akvarijum goran012 Početak u akvaristici 13 Ned Nov 01, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupika pliva nepravilno Tajson Bolest 3 Čet Maj 30, 2019 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko dugo da gori rasveta Stefans Rasveta 19 Pet Nov 16, 2018 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konac, lepak ili nesto trece Shika Uradi Sam (DIY) 25 Pon Mar 14, 2016 5:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zlatna ribica nekontrolisano pliva ance1 Bolest 6 Uto Jun 30, 2015 7:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License