Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 drop cheker Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako uzeo sam drop cheker pa me interesuje da li moze rosa da se mesa sa ovom tecnoscu u njemu da bi pokazivao pravo stanje ili mora da se pravi bas voda tvrdoce 4 a kazu da je rosa 4,4 negde sam procitao.Neznam dal sam dobro objasnio i napisao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 3:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je KH rose 4,4 kako kazes, onda moze, bice razlika u boji beznacajna, ali da li si siguran da je podatak kojim raspolazes tacan?
Je l' ima neko ko je merio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam dobio istu informaciju. A išao sam i korak napred, stavio sam rosu i indikator i definitivno menja boju kako treba. Nije neka značajna razlika u tvrdoći. Probao sam da gasim i puštam CO2 i u roku od jednog dana promeni boju iz plave u svetlo zelenu.
Tako da može vlasinska rosa+ CO2 indikator (brom timol plavo)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje mišljenje je da ne može Rosa, zato što Rosa ima u sebi PH buffer-e.
Već mora baš destilovana voda i odgovarajuća koncentracija karbonata do kH 4.
Preciznije, sa destilovanom vodom se dobija najtačnije očitavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Moje mišljenje je da ne može Rosa, zato što Rosa ima u sebi PH buffer-e.
Već mora baš destilovana voda i odgovarajuća koncentracija karbonata do kH 4.
Preciznije, sa destilovanom vodom se dobija najtačnije očitavanje.


Uvažavam tvoje mišljenje, ali nije zasnovano na ličnom iskustvu. Probaj i videćeš rezultate. A drugo i najvažnije, lično sam stavio rosu i gle čuda, radi! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kod mene radi ali cu i probati sa destilovanom vodom napraviti.Na koliko se menja ta smesa u dropu,kad se sipa druga smesa da je tako nazovem ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pufer ili na engleskom buffer, sve je jedno, ali stvarno ne vidim sta bi ovo radilo u flasiranoj izvorskoj vodi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam rekao da neće da radi, već sam rekao da je očitavanje najpreciznije sa destilovanom vodom, upravo iz razloga što destilovana voda ne sadrži PH buffer-e.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Pufer ili na engleskom buffer, sve je jedno, ali stvarno ne vidim sta bi ovo radilo u flasiranoj izvorskoj vodi. Smile


Radi ono što PH buffer radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I niko neodgovori na poruku za zamenu smese u drop chekeru na koliko se menja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deki022 ::
I niko neodgovori na poruku za zamenu smese u drop chekeru na koliko se menja?


Menjaj ga po potrebi, odnosno kada vidis da izbledi. To moze da bude mesec dva....zavisi. Stavi ga na suprotnu stranu od difuzora i uzivaj. Dok god lepo vidis promenu u boji ne diraj. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Blue ::
Pufer ili na engleskom buffer, sve je jedno, ali stvarno ne vidim sta bi ovo radilo u flasiranoj izvorskoj vodi. Smile


Radi ono što PH buffer radi.



A sta radi Ph pufer? Kakvog uticaja ima na celu ovu pricu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dusan79 ::
DiamondDragon ::
Blue ::
Pufer ili na engleskom buffer, sve je jedno, ali stvarno ne vidim sta bi ovo radilo u flasiranoj izvorskoj vodi. Smile


Radi ono što PH buffer radi.



A sta radi Ph pufer? Kakvog uticaja ima na celu ovu pricu?


Ima uticaja jer amortizuje promenu PH, tj. koncentracija rastvorenog CO2 može da poraste ili opadne, ali će PH buffer amortizovati i PH se neće linearno menjati sa promenom koncentracije CO2. Kod rastvora koji u sebi nema PH buffer, ovo se ne dešava i svaka promena koncentracije CO2 se oslikava na promenu PH rastvora, a samim tim i nijense drop-checker-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda u ovom slucaju pricamo o puferu koji potice samo od karbonatnih i bikarbonatnih jona, da ne ode temu u besmislenu raspravu.
Ti puferi su upravo ono sto i cini da KH ove vode bude 4 stepena i sto nam omogucava da indikator koristimo u opsegu za koji je predvidjen. Dakle, dzaba nam brze reakcije ako indikator uvek ima istu boju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Stakleni Drop Checker vlada_va Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 20, 2019 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drop checkeri, difuzori, atomizer, i ... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Dec 12, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Up Aqua CO2 atomizer 16/12 i drop che... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Apr 10, 2018 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati T5 neonske sijalice i stakleni drop c... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 10, 2016 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zakrivljene makaze, tecnost za drop c... Mark Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 13, 2016 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License