Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Smrt algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
paloto
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika sad kako izgleda. mada nisam neki majstor .
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

petsrdjan
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 597
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li koristio jos neka sredstva za unistavanje algi ili samo brsljan ?
Inace malkice je mutna slika pa i nisam siguran gde ti je brsljan ovde Smile
P.S. Ako funkcionise sve kako kazes,patentiraj ovo,zaradices pare Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
paloto
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam koristio to sam vac naucio davno da odjednom samo jednu stvar radi i cekaj rezultat. Inace ociscen stoji u dasni ugao. I u spoljnom filteru imam jedan komad od 20 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispadose mi oci od citanja o Brsljanu. Pocecu cajeve i sokove da pravim od ove biljke.
Inace ima dosta pozitivnih osobina i koristi se u narodnoj medicini, ali i otrovan je ako se primenjuju plodovi, ili u vecoj kolicini.
Iz nekoliko tekstova sam zakljucio da se pored listova upotrebljava i mlado drvo.
Sta dalje pisati, sem ko je toliko ocajan i hoce da rizikuje, tu je brsljan. Normalno, bilo bi lepo i da nas obavesti o rezultatima, kao i o detaljima koriscenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prosto neverovatno. vredi probati. u filteru vec imam vrbu ali stavicu i parce brsljana cim ga nadjem. pa cemo videti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo me bas zanima samo mi je problem sto zaista ne znam kako izgleda taj brsljan, aj molim vas neka slika, trazio sam po netu ali nisam siguran koji da jurim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenadk850
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2011
Poruke: 99
Lokacija: OBRENOVAC

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako si nekad video stare kuce koje su obrasle nekom puzavicom. to je brsljan. raste uz sve,ima ga u parkovima,cvrsto priljubljen uz drvo sa dlakavim stablom,samo su mu liske zelene. imas na predhodnoj strani link kako izgleda. http://besplatne-slike.net/bil.....drveta.jpg
to je brsljan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, inace ovo imam na ogradi u dvoristu. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja ispred zgrade.Zato sam i pitala, malo mi je glupo sto mi je resenje bilo na dohvat ruke a nisam pojma imala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi dobro znati latinski naziv tog dlakavog bršljena, pre nego što komšiji eventualno crkne krava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko su dugo ove kripte u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde da ne letimo pred rudu... Možda akvarijum nije bio iscikliran, možda su se biljke u akvarijumu dovoljno razvile da nema prostora za alge.. možda je jednostavno došao u fazu da nema algi... mada ako je u pitanju bršljan, spreman sam da ga isprobam u novom akvarijumu bez riba, pa šta bude..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 2:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam ni ja u svom akvarijumu ni trunke algi, a nemam ni dlakavi bršljen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Nemam ni ja u svom akvarijumu ni trunke algi, a nemam ni dlakavi bršljen.

Upravo o tome pričam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
yasnav2
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 181
Lokacija: Beograd,Kanarevo i jos neka brda.

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koliko sam shvatila,covek je u nekom momentu imao alge pa je resio problem brsljanom???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa svetlom i algama IvanaJankovic Rasveta 26 Pet Jan 18, 2019 12:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama voja kozice 96 Alge 19 Pon Okt 30, 2017 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License