Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koliko stavljam soli u avakarijumu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum od 43 litara .koliko trebam staviti soli?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto stavljas so u vodi ???
Koje ribe imas u tom akvarijumu ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalare i one narandzaste malo i zute
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto stavljaš so?
Okači sliku te "narandžaste malo i žute". Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Pet Apr 15, 2011 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno stavi jednu petinu kafene kašičice. Naravno pre toga je razmuti u vodi da ne bi pala na dno, onda se teže rasvara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad66
VIP



Registrovan: 22 Sep 2010
Poruke: 312
Lokacija: Tetovo Makedonija

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I po mogucnost morska ne jodirana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 4:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze li neko malo vise da objasni zasto se stavlja morska so u akvarijum sa slatkovodnim ribama i koliko hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ja najcesce stavljam kod guppija...posto tamo gde oni zive u prirodnom stanistu postoji neka mala kolicina soli u vodi...da napomenem da ce so da steti koridorasima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odredjenu kolicinu soli u zavisnosti od potrebe ima smisla stavljati samo:

- u karantinskom akvarijumu za blage ili jake kupke soli
- ciklidnom (ne svakom)
- akvarijumu sa guppy/molly (moze a i ne mora)
- morskom

za to sto si ti naveo nema potrebe da se dodaje so. takodje, mnoge biljke je ne podnose.

skalari u 43L SAMO ako su bas mali, inace nisu za male ili plitke akvarijume. i te "narandžaste malo i žute" samo da nisu neke zlatne/japanke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FcJagodina
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2011
Poruke: 91

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nisu japanke...sve su vesele ribe samo ovi skalari plivaju dosadno i sto je vrlo cudno plivaju koso xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dark Prince
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2011
Poruke: 34
Lokacija: Bojnik(u blizini Leskovca)

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2011 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja u akvarijumu imam...gupike,black moly,cistace,puzica,tetre i neke skroz narandzaste za sad su male velicine gupija...ja nestavljam so u akvarijumu,cujem da je dobra protiv prouzrokuvaca raznih bolesti i uvek kad trebam da "brckam" operem ruke solom...akvarijum mi je od 50l ako neko zna dali trebam i koliko da stavljma soli u akvarijumu???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2011 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao dete sam jednom negde procitao da treba da se stavlja jedna kefena kasicica soli na deset litara. Kao razlog se cesto navodilo da je to zbog porekla riba iz njihovog stanista.
Sad imam drugaciji pogled na to, so ne stavljam uopste a evo i zasto. Glupo je pricati o prirodnom stanistu ribe jer vecina riba koje nabavljamo su domace ribe, koje su dosle na svet u nasoj "akvarijumskoj" vodi tako da prica o njihovom habitatu ne pije vodu. Kad su ribe iz uvoza ona je malo drugacije, tad ribe kad stignu one su "kupaju" u soli. Zamislite koje bi to bilo optereceno bilo za vas kad bi razbijali glavu da li da stavljate so u akvarijum i koliko, da li je riba iz uvoza ili ne, da davite prodavacicu koja nema pojma (cast izuzetcima).
Jedno vreme sam dodavao pola kafene kasicice soli na deset litara kao preventive radi bas kao kad mi dobijemo vakcinu protiv gripa. To sam uglavnom radio prilikom formiranja akvarijuma ali posle sam razmisljao da u taj akvarijum ubacujem domace ribe pa da im mozda to i ne godi a i redovno menjam deo vode tako da se koncentracija soli verovatno smanjuje tako da sam odustao od ubacivanja soli. Da napomenem da nisam nikad imao nekih spektakularnih bolesti kod riba.
E sad, da li ste dobili odgovor ne znam, ne bih da tvrdim da sam u pravu ali misljanja sam da je ok ubaciti mozda pola kafene kasicice na deset litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Maj 09, 2011 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto bi stavljali so u aq, lepo upita Nikouro?!? Ja je stavljam jedino ako primetim neku povredu na ribama, drugacije ni gram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam jedno vreme stavljao so u aq, otprilike 7 supenih kasika na 150l ali to samo na formiranju akvarijuma...negde cuo da se tako radi i uslo Smile ne moze da skodi u svakom slucaju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Uto Maj 10, 2011 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav; so se stavlja samo kod zivorotki jer im prija slanija voda bolje napreduju i kotese zato treda izbegavati stavljasti so gde ima skalarajer im so smeta,nemojte im uskracivatiso jer pre njihovi predaci ziveli su u skoro slanoj vodi,ali pre gupi su bile oko12cm a sada jedva6cm...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koliko nas ima Wistler94 Razno 0 Sre Sep 23, 2020 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko dugo da gori rasveta Stefans Rasveta 19 Pet Nov 16, 2018 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka koliko vode ide na jednu ribicu velic... andrija88 Početak u akvaristici 3 Ned Apr 15, 2018 10:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko zenka borca moze porasti? andrija88 Ribe 0 Uto Apr 03, 2018 5:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Upotreba soli tomica Bolest 2 Čet Sep 28, 2017 9:34 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License