Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crni kvarc, a prirodan! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mozda neko ima iskustva sa ovom podlogom:

Dennerle diamond black
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 9:44 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10 kg oko 2 000 din. Zamisli da imas veci akvarijum ... neznam koliko je doduse isplatljiva i za manje akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skupo je, znam, a pri tom meni treba oko 30kg (200L, dimenzije dna 100x40)... Medjutim, za sad jos nisam pronasao neku koja je povoljnije cene a crne boje.

Pretpostavljam da je i ova podloga bojena, pa bih voleo ako neko ima iskustva sa njom da se javi, da li je boja postojana ili se spira tokom vremena... Ovo je i razlog zasto se trudim da nadjem podlogu koja je prirodno crne boje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 10, 2011 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Geronimo imam isti problem kao ti, tj. potrebu...

Ako nadjes negde objavi please, ja cu sutra da se pocnem raspitivati kod kamenorezaca, negde mora da ima.

Ljudi koji rade terac podove isto treba da znaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kapitulirao sam pred nasom zeljeznom i neprobojnom granicom. Na kraju sam kupio farbani crni kvarc, lepo izgleda a videcemo koliko ce dapotraje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zedochok
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 368
Lokacija: Sombor, BB

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamenorezac mi je rekao danas da ne vredi onaj sto oni koriste za spomenike, pusta boju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
10 kg oko 2 000 din. Zamisli da imas veci akvarijum ... neznam koliko je doduse isplatljiva i za manje akvarijume.


Pa ne mora da stavi celu podlogu od toga, već samo npr. gornji sloj 1cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvim sifoniranjem izmesace podlogu ... mozda i bude interesantna Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bem ga, pa neka sifonira pažljivije. U suprotnom ima da izmeša i treset sa kvarcnim peskom. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odustao sam od tog svabskog kamena zbog vec pomenute zeljezne zavese, tj. nemogucnosti nabavke kod nas. Cekao sam skoro mesec dana da bi mi dobavljac rekao da nije stiglo, a kad ce ne zna se. Pri tom nov akvarijum stoji prazan i ceka svoje prve stanovnike - agonija.

Inace ne bih mesao razlicite podloge nikada upravo zbog onoga sto je rekao nikouro - mesanja. Cak i kad bih sifonirao pazljivije, dosao bi dan kad bih zbog nekog razloga morao da rasformiram ceo akvarijum i vadim podlogu. Tada bi definitivno doslo do mesanja, a onda nema spasa, ili bih angazovao klince iz kraja da trebe kvarc ceo dan Smile.

Na kraju sam podrzao akciju "kupuj domace" kupivsi domacu bojenu podlogu, pa cemo videti kako ce se pokazati. No, ako neko mozda nadje bolje resenje, ja bih molio da se javi i obznani svima, da znamo za popravni Wink.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

geronimo ::
Tada bi definitivno doslo do mesanja, a onda nema spasa, ili bih angazovao klince iz kraja da trebe kvarc ceo dan Smile.


Ovo je odlična ideja. čak bi mogao i neko takmičenje da organizuješ, npr. ko više crnih granula sakupi. Laughing

geronimo ::

Na kraju sam podrzao akciju "kupuj domace" kupivsi domacu bojenu podlogu, pa cemo videti kako ce se pokazati. No, ako neko mozda nadje bolje resenje, ja bih molio da se javi i obznani svima, da znamo za popravni Wink.


Koja je granulacija te bojene podloge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
geronimo
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 131
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam 1-2mm granulaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black Moly Crni i Zuti, stari par meseci sstanko78 Na poklon 2 Pet Jun 04, 2021 11:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljubitelji puzeva - crni Malezijci + ... Suncokret Na poklon 1 Sub Jul 25, 2020 2:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni pesak (kvarc) srki.acs Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jul 06, 2019 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga Crni Kvarc scorpion Početak u akvaristici 4 Uto Jan 29, 2019 12:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License