Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 jezerca , ribnjaci pitanje za sve? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za koi sarane izmedju metar metar i 10 dubina vode. kada padne sneg i kada se zaledi voda potrebno je probusiti rupu da bi dobijali kiseonik. inace oni upadnu takorec u san i inhibiraju dok je hladno.
na dubini od metar je voda onakva kqakva njima odgovara da prezive. inace laki su za odrzavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 1:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rupa je potrebnija u ledu da gasovi(koji se stvaraju truljenjem)mogu da izadju iz vode.
Inace nije dobro praviti rupu u ledu lupanjem po njemu, jer se moze desiti da ribama pukne mehur od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 6:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i moje fontane u kojoj na leto idu gupike Smile


Image



Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 6:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Big shot!!!!! Cestitke!!! Blago gupikama, nego koliko je "dugacka" fontana, koliko moze litara da stane otprilike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 7:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko je dugacka,moze da stane oko 1000L,manje-vise..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 7:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra!!! Tako sam i mislio! Srecan rad, kladim se da jedva cekas maj mesec Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno odradjena fontana,svaka cast! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Apr 03, 2011 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fala fala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bata-Guppy
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2010
Poruke: 13
Lokacija: Vršca

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko te kostala izrada takve fontane je ja imam puno prostora. Pa razmisljam o pravljenu nekog bazencica il fontane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi koje je jestive ribe (sa domacih reka) moguce cuvati u jezercetu a da se mreste same...nzm jos dimenzije ali ce biti sigurno negde oko 2x1.5m tako nekog nepravilnog oblika...+ dubina od oko 1-1.5m...???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Mare
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2010
Poruke: 166
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2011 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bato-Guppiy,iskreno pojma nemam ! Fontanu je napravio cale sa nekim svojim drugom pre 6-7 godina. Skupili su kamenje,napravili malter,i poceli da "grade" Smile Jako lepo izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joca93knj ::
ljudi koje je jestive ribe (sa domacih reka) moguce cuvati u jezercetu a da se mreste same...nzm jos dimenzije ali ce biti sigurno negde oko 2x1.5m tako nekog nepravilnog oblika...+ dubina od oko 1-1.5m...???


Bolje je da nabaviš male šarančiće pa da ih utoviš. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko neki prikaz kako je rešio filtriranje vode u dvorišnom jezercetu?

Da li je neko koristio energiju vetra za pokretanje vodene pumpe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najjednostavnije je da uzmeš burence od nekih 50 litara, postaviš ga tako da donja površina burenceta bude iznad površine vode u jezercetu. Burence napuniš sintetičkom vatom i sunđerima, potapajuća pumpa stoji u jezercetu, a crevo iz pumpe da uliva vodu u burencem odozgo, tako da prečišćena voda slobodnim padom ponovo se uliva u jezerce. Bilo bi lepo videti da je burence negde sakriveno a da prečišćena voda koja izlazi iz burenceta(filtera) pravi npr. mali vodopad. To je moj predlog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
dejasoko
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2009
Poruke: 343
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj otac i ja imamo u planu jezerce, na leto pocinjemo sa radovima pa sam se malo vise informisao o tome. Predlog koji ti je dao DD je uredu ali tu pumpa gubi na sanazi (brzo se prlja usis i moze da zacepi pumpu sve i svasta npr.lisce mulj....). Filter.... Isbetoniras malu sahtu i prirodnim padom kroz cevi dovedes vodu u filter. Stavis filter materijal sundjere, vatu ....... I pumpa odvodi vodu iz filtera (sahte) nazad u jezero ili na vodopad kako sam ja to zamislio. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License