Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kombinacija easy life Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dusan79
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2010
Poruke: 148
Lokacija: Beograd-Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Jan 24, 2011 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da, zaboravio sam Pro Fito, to su samo mikro elementi, nema fosfata, nema nitrata, nema .... pa evo logicno, manje vise sve sto imas od njihovih proizvoda, mislim na Easy Life, ti u zavisnosti od biljaka koje gajis moze da nedostaje ukoliko koristis samo Pro Fito. Makro elementi u svakom slucaju. PO4 i NO3
E sad ne znam koliko sam bio jasan. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 24, 2011 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 24, 2011 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fanky ::
Drustvo da li bi imalo nekog posebnog ucinka ako bih pored easy carbo i pro fito dodao i easy life ffm kao kombinaciju, jer nedeljno kad se menja voda cesmovaca odstranila bi teske metale, hlor . . .
Sta mislite da li pored ova dva preparata neophodan i easy life ffm ili ne ?



Koristim ova tri preparata godinama, mogu samo da ih pohvalim, sto se tice FFM menjam vodu svakih 10 dana (11 ako zaboravim Very Happy ) , odlijem trecinu vode, sipam FFM na kolicinu vode za ceo akvarijum i direktno iz cesme dolijem novu vodu ( iste temperature kao u akvarijumu) i nikada nisam imao nikakvih problema, ribe su zdrave, mreste se, voda mi je kristalno cista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Jan 24, 2011 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, stvarno. Otkud to da tečno stanje može imati samo organski ugljenik? Pa, u bocama je CO2 u tečnom stanju. I može takav da se dodaje u aq. Sve što treba da uradiš je da u aq povećaš pritisak na 56 atmosfera (nekih 56 puta više od normalnog). Predlažem parni čekić. haha haha haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 24, 2011 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atanase, slažem se sa time da je u bocama pod pritiskom u tečnom stanju, ali unutra ulazi kao gas i izlazi kao gas.
E sada mi još samo potvrdi da je i EC tečni CO2 i obrazloži. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fanky
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 116
Lokacija: Beograd - Vinca

PorukaPoslao: Pon Jan 24, 2011 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci el_stupido ti sipas dozu za ceo aq bez obzira sto si promenio samo 1/3 vode u aq ? A ako koristite easy carbo da li pratite uputsva pa sipate 1ml na 50l svaki dan ili sipate jednom nedeljno ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Jan 24, 2011 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma, taman posla. EC je hemija (glutaraldehid), kao što sam i mislio, jer ona priča o špricanju istog (navodno tečnog CO2) direktno po algama, posle čega one poblede i uginu, jednostavno ne drži vodu. Kao što rekoh, CO2 je na sobnoj temp. (20*C) tečan samo pod navedenim pritiskom. Nema ljutite, čika-Krcko Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 24, 2011 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije nikakva lujtnja, nego da objasnimo što bolje šta je šta, da ne nasedaju pričama i za to skupo plaćaju. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 25, 2011 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fanky ::
znaci el_stupido ti sipas dozu za ceo aq bez obzira sto si promenio samo 1/3 vode u aq ? A ako koristite easy carbo da li pratite uputsva pa sipate 1ml na 50l svaki dan ili sipate jednom nedeljno ?



koristim po uputstvima, ali ti preporucujem za pocetak da krenes sa pola doze pa da polako povecavas u zavisnosti koliko ti je gusto zasadjen akvarijum sa biljkama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
vlay
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Mar 2011
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam druga koji zivi u Holandiji i koji je dao brdo para za opremu, kako za klasicne tako i za biljne akvarijume. On koristi taj EasyLife vec duze vreme, naravno, dok se jos nije ni pojavio kod nas. U fazonu je, da mu je oprema toliko dobra i voda toliko kvalitetna da mu EL uopste ne treba ali je ipak koristi.
Kaze, da ribicama bukvano prija da osete to u akvarijumu. Kaze da se vidi razlika, kao kad covek udise planinski vazduh Smile Plus, stvar je super kao predostroznost protiv nekih ribljih bolesti.
"Linex krenes da uzimas PRE nego sto odes na letovanje u Crnu Goru"
Pozz

p.s.
3ml na 10 litara zamenjene vode svakih 7 dana + jedan cep mesecno, prilikom menjanja tih 10 litara.

prilikom formiranja akvarijuma - jedan cep na svakih 30 litara vode

to je savet koji sam ja dobio i koji funkcionise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolebbrs
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2011
Poruke: 35
Lokacija: bgd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam poceo da koristim Pro fito i easy carbo u kombinaciji i za sad doziram po upustvu. U akvarijumu nemam dodatni CO2 a biljke se lepo razvijaju. Alge nemam osim nesto malo sto je stiglo sa biljkama koje sam kupio ali one se ne sire vec "ginu" polako i nestaju. E sad, zanima me da li treba jos nesto da dodajem od tih makro elemanata? Mislim ako je sad sve ok da ne poremetim nesto? E, da, i kad menjam vodu (1/3 nedeljno) sipam i flasu rose.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlay
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Mar 2011
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da budem iskren i ja koristim istu kombinaciju kao i ti. Samo sto ja stavljam odstojalu cesmusu i nista vise.
Ne bi da pametujem mnogo ali ako nesto funkcionise onda ne treba dalje dirati. Ako biljke rastu a ribice srecne - nahrani i ne diraj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
egzo
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2009
Poruke: 79
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2011 4:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fanky ::
Drustvo da li bi imalo nekog posebnog ucinka ako bih pored easy carbo i pro fito dodao i easy life ffm kao kombinaciju, jer nedeljno kad se menja voda cesmovaca odstranila bi teske metale, hlor . . .
Sta mislite da li pored ova dva preparata neophodan i easy life ffm ili ne ?

Ja se bavim uzgojem biljaka i par puta sam koristio pomenute preparate i uveren sam da nisu potrebni... Jedino dobro kod njih je sto imaju jedan do dva hormona i to je sve... Za te pare bolje kupi brdo ribica i prehranjuj njima biljke, a ako zelis da ubrzas rast biljaka, koristi prirodne metode ili kupi jeftine hormone u cvecari...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Outstanding Ńasual Dating - Real-life... sanjdjordj Ribe 0 Čet Mar 07, 2024 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prime Ńasual Dating Real-life Girls goran012 Ribe 0 Sre Feb 21, 2024 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kombinacija riba malizeleni Početak u akvaristici 2 Pon Maj 04, 2020 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License